eRESTAURANT NFC

A keni nevojë për më shumë informacion?

  PIRATES PARADISE
  allée ulysse - odysseum
   

  Tel.   04 67 68 06 80

 

  Email:   contact@pirates-paradise.fr

  web:   http://www.pirates-paradise.fr

  pagesa:
     

  Rrjete sociale:
 

Route du Rhum - 2cl

Kokteje

Klasike

Nënshkrimet

Alkool falas

Për ekipet e mëdha

Spritz

Topi i topave - merre në shtëpi si suvenir

Menutë për fëmijë - Deri në 14 vjet

Koktej për fëmijë

Menuja Moussaillon deri në 14 vjet -11,90 €

1 kurs i zgjedhjes suaj (Menuja Moussaillon)

1 essertmbëlsirë e zgjedhjes suaj (Menuja Moussaillon)

Menuja Junior - 14,90 €

1 kurs i zgjedhur nga ju (menu Junior)

1 Dmbëlsirë e zgjedhur nga ju (menu Junior)

1 pije sipas zgjedhjes suaj (për të gjitha menutë e fëmijëve)

Menytë e hakerëve

Buccaneer tryezë

Tabela e buçanëve: zgjedhja e hyrjes

Tabela e buccaneer: Dish e zgjedhjes suaj

Tabela e buccaneer: ëmbëlsirë sipas dëshirës suaj

Mashtrimi i kapitenit

Tip i kapitenit: Hyrjet sipas zgjedhjes suaj

Tip i kapitenit: Enët për të zgjedhur

Tip i kapitenit: Desserts për të zgjedhur

Një menu la carte

starters

Sallata vaktesh

Picat

peshqit

Piratët Burger

Mish dhe specialitete

Këndi i tartarëve

Kuba: 7 vite Havanë

(Cuba: 7 ans Havana)

çmim : 3.00 €

 
  Gojën e rrumbullakët me karamel dhe vanilje, hint e piper

Kuba: Pacto Navio, Havanë

(Cuba: Pacto Navio, Havana)

çmim : 3.50 €

 
  Aromë me karamel dhe kafe, arra të lehtë të pjekura

Kuba: përzgjedhja e Havanë-Maestro

(Cuba: Havana sélection-Maestro)

çmim : 5.00 €

 
  Woody tkurret me erëza të pjekura, jamball, kanellë dhe karamel

Kuba: Havana 15 vjeç (- 60 fuçi në vit)

(Cuba: Havana 15 ans (- de 60 fûts par an))

çmim : 13.00 €

 
  Sulmi i ashpër dhe i thatë, shënimet e pjekura, pikat e djegura dhe pemët e thata

Guajana: Pyrat Rezerva XO

(Guyanne: Pyrat XO réserve)

çmim : 4.50 €

 
  Ëmbël dhe me lëkundje të shënimeve portokalli, pak acid, me aromë

Guatemala: Zacapa (23 vjeç)

(Guatemala: Zacapa (23 ans))

çmim : 6.00 €

  Bujar dhe kompleks, me aroma karamele, shënime diskrete të arrëmit dhe frutave të pjekur në skarë

Barbados: Mbjellja e XO (20)

(Barbade: Plantation XO (20th))

çmim : 4.50 €

  Gourmand dhe ëmbël, me aromat e vaniljes dhe kokosit

Venezuela: Santa Theresa 1796

(Venezuela: Santa Theresa 1796)

çmim : 5.00 €

 
  Shënime të drurit të djegur, kafja e lidhur me vanilje, mjaltë dhe kakao

Trinidad dhe Tobago: Black Kraken spiced (24 muaj)

(Trinidad & Tobago: Kraken black spiced (24 mois))

çmim : 3.50 €

 
  Amber rum, vanilje dhe karafil që i japin rrugë për një hint të kanellës

Qitës shtëpiak rum

(Shooter rhum arrangé maison)

çmim : 2.50 €

 
  Coco-kanellë, banane-vanilje, mjedër-nenexhik, xhenxhefil pasion

Mojito

(Mojito)

çmim : 8.90 €

 
  Natyra, mjedisi ose pasioni, havana rum especial, menta, lime

Royal Mojito

(Mojito royal)

çmim : 10.00 €

 
  Rum Havana 7 vjet, nenexhik, gëlqere, shampanjë

Caipiranha

(Caïpiranha)

çmim : 8.90 €

 
  Cachaça, gëlqere, sheqer kallami

dakiri

(Daïquiri)

çmim : 8.90 €

 
  Rum, sheqer kallami, gëlqere

Margarita blu e ngrirë

(Blue margarita frozen)

çmim : 8.90 €

 
  Tequila Olmeca ari, trefishtë sec, blu kuraço, limon i shtrydhur

Piña colada

(Piña colada)

çmim : 8.90 €

 
  Rum 3-vjeçar Havana, arrë kokosi, ananas i aromatizuar me një nuancë vanilje

Mbjellësi

(Planteur)

çmim : 7.90 €

 
  Rum, fruta ekzotike

Thesar pirat

(Trésor du pirate)

çmim : 8.90 €

 
  Fruta e pasionit, vodka dhe agrumet të shoqëruara me vanilje

Shampanjë supreme

(Suprême champagne )

çmim : 9.90 €

 
  Mjedër ose fruta pasioni dhe shampanjë në pishinë.

La Cancha (Goditje e zemrës)

(La Cancha (Coup de cœur))

çmim : 10.00 €

 
  Rum Havana 7 vjet, gëlqere, ujë me gaz, mjaltë

Zonja Ching

(Madame Ching)

çmim : 9.00 €

 
  Vodka, shurup pasion, krem kokosit, lime lime limoni

Shtrydhja e pasionit të virgjër

(Virgin passion crush)

çmim : 6.50 €

  Lëng portokalli, pure e frutave të pasionit, shurup vanilje dhe grenadinë

Virgjëresha Mojito

(Virgin mojito)

çmim : 6.50 €

  Lëng molle, gëlqere, nenexhik i freskët, sheqer kallami

Virgjëresha Pina Colada

(Virgin piña colada)

çmim : 6.50 €

  Lëng ananasi, kokosi, vanilje

Flamingo

(Le Flamant rose)

çmim : 6.20 €

  Lëng ananasi, luleshtrydhe, gëlqere, shurup mjedre

Shtamburi i sangrisë - 1 litër

(Le pichet de sangria - 1litre)

çmim : 19.90 €

 

Shtamburi mbjellës - 1 litër

(Le pichet de planteur - 1litre)

çmim : 23.90 €

 

Pishina klasike italiane

(Le classique Italien en piscine)

çmim : 8.90 €

Topi i Topit - Për 2 persona

(Boulet de canon - Pour 2 personnes)

çmim : 19.90 €

  Liker pasionant, verë rozë, liker pjeshke, verë e bardhë, lëng ananasi, lëng portokalli, shampanjë, për 2 persona.

Me xham të lehtë - Merrni larg

(Avec verre lumineux - A emporter )

çmim : 6.90 €

1 kurs sipas zgjedhjes suaj + 1 pije sipas zgjedhjes suaj + 1 ëmbëlsirë sipas zgjedhjes suaj

(1 Plat au choix + 1 Boisson au choix + 1 Dessert au choix)

çmim : 11.90 €

  (alergjen: molusqeve)

kofshë pule

(Nuggets de poulet)

  (alergjen: gluten, vezë, sojë)

Peshq dhe anije, peshk merluc

(Fish & ships, de cabillaud)

  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, qumësht, arra, Mustardë, molusqeve)

Biftek i freskët i terrenit në Francë

(Steak haché frais origine France)

Kasoleta e midhjeve

(La cassolette de moules)

  Midhjet marinsë dhe skuqura franceze
  (alergjen: krustaceve, sulfite)

Mus çokollate

(Mousse au chocolat)

Kon e akullit

(Cône glacé)

  Vanilje-lulushtrydhe ose vanilje-çokollatë
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Karpaccio e freskët e pineapple

(Carpaccio d'ananas frais)

Akullore rickshaw SCHTROUMPFS® (+ 0,60 €)

(Pous-pous SCHTROUMPFS® (+0.60€))

1 kurs sipas zgjedhjes suaj + 1 pije sipas zgjedhjes suaj + 1 ëmbëlsirë sipas zgjedhjes suaj

(1 Plat au choix + 1 Boisson au choix + 1 Dessert au choix)

çmim : 14.90 €

  (alergjen: molusqeve)

njeri i shpellave

(Cro Magnon)

  Angus Fake Black (paré degreased) në gur të nxehtë, shërbyer me patate të skuqura
  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, Mustardë, sulfite)

Burger i piratëve fëmijë

(Burger des pirates enfant)

  125gr me origjinë të grirë Franca në bukën e saj me gëzof
  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, farat e susamit)

Tenxhere me midhje të skuqura

(Marmite de moules frites)

  shërbeu me patate të skuqura
  (alergjen: krustaceve, qumësht, sulfite)

pizzas

(Pizzas)

  mbretëresha (proshutë), pizzarella, dhi-mjaltë bergere
  (alergjen: gluten, qumësht)

Mous çokollatë shtëpi

(Mousse au chocolat Maison)

 
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht)

Akullore rickshaw SCHTROUMPFS®

(Pous-pous SCHTROUMPFS® rickshaw ice cream)

Kon akulli

(Cône glacé)

  Vanilje - Luleshtrydhe ose vanilje - çokollatë
  (alergjen: gluten, qumësht, arra)

Karpaccio e freskët e pineapple

(Carpaccio d'ananas frais)

Mars dhe dymbëdhjetë e akullt (+ 0,30 €)

(mars et twix glacée (+ 0.30€))

  (alergjen: gluten, sojë, qumësht, arra)

Tropicana - Pepsi - Orangina - Shoot fruta - 7Up ....

(Tropicana - Pepsi - Orangina - Fruit shoot - 7Up....)

Starter + Kursi kryesor - 21,90 €

(Entrée + Plat - 21.90 €)

çmim : 21.90 €

Pjatë kryesore + ëmbëlsirë - 21,90 €

(Plat + Dessert - 21.90 €)

çmim : 21.90 €

Starter + Kursi Kryesor + essertmbëlsirë - 23,90 €

(Entrée + Plat + Dessert - 23.90 €)

çmim : 23.90 €

Rrotullat e pranverës së pulave dhe salcë e ëmbël dhe e thartë.

(Nems de poulet et sa sauce aigre douce.)

 

Tufa & rool italian - shtesë + 0,60 €

(buns & rool italien - extra +0.60€)

 
  mocarela burrata, domate të sheqerosura, pesto, rukola
  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, Mustardë, farat e susamit, sulfite, ujku)

Camembert pjekur me Herbs dhe Gingerbread shkrirë

(Camembert rôti aux herbes et son crumble de pain d’épices)

Djathë djathë i gatshëm në kokë

(Croustillants de chèvre maison)

  Mesclun vinaigrette balsamic, arra, domate

Merak demi camargue

(gardianne de taureau)

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, selino)

Rust e Pirates

(Rouille des Pirates)

  Feta gjigande me kallamishte, salcë ndryshku

Pizza e zgjedhjes suaj

(Pizza au choix)

  Sicilian, shepherdess, mbretëresha, pizzarella, mjaltë bricjapi

midhjet

(Moules marinières)

  Shërbyer me patate të skuqura - vegjetarian
  (alergjen: qumësht, molusqeve)

Peshku dhe patatet e skuqura

(Fish & Chips)

  Salcë shtëpiake tartare, e servuar me patate dhe sallatë - Vegjetariane
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, qumësht, selino, molusqeve)

Ëmbëlsirat nga menyja e bukës përfaqësohen nga kafka

(Les desserts du menu boucanier sont représentés par la tête de mort)

Dmbëlsirat e tjera në menu kanë një shtesë prej 3.50 €

(Les autres desserts de la carte sont avec un supplément de 3.50€)

Starter + Kursi Kryesor + essertmbëlsirë - 29,90 €

(Entrée + Plat + Dessert - 29.90€)

çmim : 29.90 €

Sallatë cezari

(Salade César)

  Sallatë romake, pulë të prerë në feta, croutons bukë, shavings parmezan, salcë e vërtetë Cezari
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, qumësht, Mustardë)

Carpaccio viçi

(Carpaccio de boeuf)

  Pesto, sallatë raketë, ashkla parmelo

Buns & roll italian.

(Buns & roll Italien.)

  Shërbehet në një simite, domate të sheqerosura, mocarela burrata, pesto, rukola

+ Të gjithë startuesit e tryezës së Buccaneer

(+ Toutes les entrées de la table du Boucanier)

Pirat Cro-magnon (+ 1 €)

(Cro-magnon du Pirate (+1€))

  Rreth 300g sirloin Black Angus shërbyen në gur të nxehtë, skuqura sipas dëshirës
  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, Mustardë, sulfite)

Klasike apo Thai tartare

(Tartare classique ou Thaï)

Fileto Royal Dorado

(Filet de Dorade Royale)

  Domate rizoje dhe krem majdanozi
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, peshqit, qumësht, selino, Mustardë, sulfite)

Burger sipas dëshirës suaj

(Burger au choix)

Bifteku i pjekur në skarë entrecote 15 ditë 300 g, shërbyer me patate të skuqura, perime të pjekura në skarë

(Entrecôte grillée maturée 15 jours 300 g, servie avec frites, légumes grillés)

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra, sulfite, ujku, molusqeve)

+ Të gjitha enët e tryezës së Buçanit

(+ Tous les plats de la table du Boucanier)

Ëmbëlsirë për të zgjedhur nga harta

(Dessert au choix dans la carte)

sallatë oktapodi

(salade octopus)

çmim : 9.90 €

  oktapod dhe patate në aioli
  (alergjen: vezë, arra, Mustardë, molusqeve)

Rrotullat e pranverës së pulës dhe salcë e ëmbël e thartë.

(Nems de poulet et sa sauce aigre douce.)

çmim : 7.90 €

  (alergjen: gluten, peshqit, sojë, selino, sulfite)

Camembert pjekur me herbs

(Camembert rôti aux herbes)

çmim : 6.90 €

 
  dhe shkrirjen e saj të kek me xhenxhefil. enët vegjetariane
  (alergjen: gluten, qumësht, arra, Mustardë, sulfite)

Dhitë e ëmbla në shtëpi.

(Croustillants de chèvres maison.)

çmim : 7.90 €

 
  Mesclun vinaigrette balsamike, arra, domate. enët vegjetariane
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra, Mustardë, sulfite)

Sallatë Cesar.

(Salade César.)

çmim : 9.90 €

  Sallatë Romaine, mish pule të prerë në feta, croutons bukë, ashkël parmixhano, salcë e vërtetë Cezari.
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, Mustardë)

Karpacio viçi

(Carpaccio de Bœuf)

çmim : 10.90 €

 
  Pesto, sallatë rukola, ashkël me parmixhano.

tas me poké salmon

(poké bowl au saumon)

çmim : 12.90 €

  Salmon gjysmë i tymosur në shtëpi, alga deti wakame, fasule të gjera, thjerrëza të shkruara dhe koralesh me aromë aziatike, susam, ananas të freskët
  (alergjen: peshqit, sojë, selino, farat e susamit)

Tufa italiane & rool

(buns & rool italien)

çmim : 9.90 €

 
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, sojë, qumësht, arra, molusqeve)

Djathi

(La fromagère)

çmim : 15.90 €

  Sallatë, djathë dhie të freskët, arra, domate, vinaigrette balsamike, kamembert të pjekur me barishte dhe thërrime të xhenxhefilit, 1/2 St Marcellin.
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra, Mustardë, sulfite)

tas maki poké me salmon

(maxi poké bowl au saumon)

çmim : 18.90 €

  Salmon gjysmë i tymosur në shtëpi, alga deti wakame, fasule të gjera, thjerrëza të shkruara dhe koralesh me aromë aziatike, susam, ananas të freskët
  (alergjen: peshqit, sojë, selino, farat e susamit)

sicilian

(Sicilienne)

çmim : 11.90 €

  Domate, mocarela, anchovies, capers, ullinj
  (alergjen: gluten, peshqit, sojë, qumësht, arra)

Pizzarella

(Pizzarella)

çmim : 11.90 €

  Domate, mocarela, ullinj
  (alergjen: gluten, sojë, qumësht)

Bari me 3 djathëra

(Bergère aux 3 fromages)

çmim : 15.90 €

  Domatet, mocarela, dhia, gorgonzola Enët vegjetariane
  (alergjen: gluten, sojë, qumësht)

Mbretëreshë

(Reine)

çmim : 14.90 €

  Domatja, mocarela, proshuta
  (alergjen: gluten, sojë, qumësht)

Mjaltë dhie

(Chèvre-miel)

çmim : 15.90 €

  Krem i freskët, mocarela, djathë dhie, mjaltë Pjata vegjetariane
  (alergjen: gluten, sojë, qumësht)

meksikan

(mexicaine)

çmim : 16.90 €

  Crème fraîche, viçi dhe pulë e marinuar, mocarela, speca, qepë,
  (alergjen: gluten, sojë, qumësht, arra)

norvegjez

(norvégienne)

çmim : 16.90 €

  Krem salmon dhe tymi të tymosur
  (alergjen: gluten, krustaceve, peshqit, qumësht, arra, molusqeve)

italian

(italienne)

çmim : 16.90 €

  Domate, mocarela burrata proshutë e papërpunuar, arugula, pesto
  (alergjen: gluten, krustaceve, peshqit, qumësht, arra, molusqeve)

Skuqja e piratëve

(Rouille des pirates)

çmim : 16.90 €

  Feta kallamar gjigant, salcë domatesh aromatike, të ngritur nga një aioli, oriz i bardhë
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, peshqit, kikirikë, selino, Mustardë, sulfite, molusqeve)

Fileto Royal Dorado

(Filet de Dorade Royale)

çmim : 19.90 €

  Domatet e buta rizoto dhe lëng majdanozi
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, peshqit, qumësht, selino, Mustardë, sulfite)

fileto merluci, salcë limoni

(dos de cabillaud, sauce citron)

çmim : 17.90 €

  fileto merluci, rizoto, salcë kokosi, gëlqere, fruta pasioni
  (alergjen: gluten, peshqit, sojë, qumësht, arra, Mustardë, farat e susamit, sulfite, molusqeve)

Midhjet Marinoze

(Les Moules Marinières)

çmim : 15.90 €

  Shërbeu në marmitte me patate të skuqura
  (alergjen: qumësht, sulfite, molusqeve)

Peshku dhe patatet e skuqura

(Fish & chips)

çmim : 15.90 €

  Skuqura dhe salca tartare e bërë në shtëpi
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, qumësht, arra, Mustardë, molusqeve)

Burger me stil piratësh

(Burger façon Pirates)

çmim : 16.90 €

  Biftek i copëtuar francez, sallatë, domate, çedër e shkrirë
  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit, molusqeve)

Burger djathi dhie me proshutë

(Burger chèvre lard)

çmim : 16.90 €

  Biftek i grirë francez, proshutë në skarë, sallatë, qepë, domate, djathë dhie të shkrirë
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra, farat e susamit, molusqeve)

Burger Vegan

(Burger vegan)

çmim : 15.90 €

  Biftek perimesh, kungull i patates, guacamole, onions, tranguj per sallate, domate
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Cro-magnon Pirate.

(Cro-magnon du Pirate.)

çmim : 22.90 €

  Rreth 300 gr selino Black Angus shërbehet në gur të nxehtë, skuqura sipas dëshirës
  (alergjen: gluten, vezë, sojë, Mustardë, sulfite)

Biftek i brinjëve në skarë 15 ditë

(Entrecôte grillée maturée 15 jours)

çmim : 21.90 €

  Rreth 300g, shërbehen me patate të skuqura dhe domate provansale
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra, sulfite)

Mbulesa e zezë Angus

(Faux-filet Black Angus)

çmim : 21.90 €

  Rreth 300 g, shërbehen me patate të skuqura dhe domate provansale
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra, sulfite)

Fajitas viçi dhe pule

(Fajitas boeuf & poulet)

çmim : 20.90 €

  Mish viçi marinash dhe pulë, onions dhe specat e pjekur në skarë, shërbyen me patties grurë, guacamole, creme fraiche, cheddar integruar dhe domate diced
  (alergjen: gluten, qumësht)

"Thai"

(«Le Thaï»)

çmim : 18.90 €

  Shërbyer me salcë të ëmbël dhe të thartë, salcë soje, farat e susamit, koriandër, skuqura me feta dhe sallatë
  (alergjen: gluten, sojë, Mustardë, farat e susamit, ujku)

italiane

(l'italien)

çmim : 18.90 €

  Asfalta parmixhano, borzilok, domate të sheqerosura, skuqura, sallatë
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, qumësht, arra, Mustardë, sulfite)

Menuja e ditës

ngjarje

Problemi përkthim?

Create issue

  Kuptimi i ikonave :
      Halal
      i drejtë
      alkool
      alergjen
      Vegjetarian
      vegan
      defibrillator
      BIO
      i bërë në shtëpi
      lopë
      gluten
      kalë
      .
      Mund të përmbajë produkte të ngrira
      derr

  Të dhënat e përmbajtura në faqet e internetit të eRESTAURANT NFC pranon asnjë kompani Agjencia Delenate. Për më shumë informacion ju lutemi të konsultoheni me kushtet në faqen tonë www.e-restaurantnfc.com

  Për të prenotuar një tryezë


Klikoni për të konfirmuar

  Për të prenotuar një tryezë

Kthehu tek faqja kryesore

  Për të marrë një urdhër
Dëshiron ta anulosh?

Dëshiron ta konsultosh?

  Për të marrë një urdhër


po nuk

  Për të marrë një urdhër
Rregull i ri?