e-RestaurantNFC

A keni nevojë për më shumë informacion?

  Restaurant La Réserve
  Boulevard Henri Arnauld
  5ème étage - Théatre le quai
  49100   Angers

  Tel.   +33 2 41 87 85 80

 

  Email:   contact@lareserveangers.fr

  web:   https://www.lareserveangers.fr/

  pagesa:
         

  Rrjete sociale:
 

shtëpi

La Réserve - Restorant në Angers

Tapas për të ndarë

Slate, 2 persona

Tray, 4 persona

Enët e para

Nisësi

Sallatat

Sallatat

Enët

Mish

Burgers & Club

Peshku

Desserts

Ëmbëlsirat

Gota e ngrirë

Gota alkoolike

Parfum i zgjedhjes suaj

Menutë

Dock menu në 28.00 €: Starter e zgjedhjes suaj

Dock menu në 28,00 €: pjatë e zgjedhjes suaj

Dock menu në 28.00 €: ëmbëlsirë sipas dëshirës tuaj

Menuja e zbulimit në 35.00 €: Hyrja sipas zgjedhjes suaj

Zbulimi i menysë në 35.00 €: Enët e zgjedhjes suaj

Zbulimi i menysë në 35.00 €: Ëmbëlsirë për të zgjedhur

Menuja e zbulimit në 35.00 €: djathë me lustër nga rajoni ynë

Arka e ditës 14.50 €

Arka e ditës në 18.00 €

Menuja e Fëmijëve

Menuja e Fëmijëve në 9.00 €: Dish e zgjedhjes suaj

Menuja e Fëmijëve në 9.00 €: ëmbëlsirë sipas dëshirës tuaj

Menuja e Fëmijëve në 9.00 €: Pijet e zgjedhjes suaj

La Réserve - Restorant në Angers

(La Réserve – Restaurant à Angers)

  La Réserve - restorant në Angers, një ftesë e vërtetë për kënaqësi, restoranti la rezervë ofron një meny sezonale ku të prodhojnë produkte të freskëta, enët e pllakave, tapas për të ndarë dhe pasion për verë bashkëjetojnë. Ejani ta zbuloni këtë çati të pazakontë, përballë kështjellës së Angers, ku koha është e pezulluar për një kllapë gustative. I gjithë skuadra ju mirëpret për një pushim të këndshëm gjatë gjithë ditës për të zbuluar gastronominë e Angevinit.

Grusht

(La Grunchy)

çmim : 16.00 €

  Pulë crunchy, tempura karkaleca crisp, fritters lule kungull i njomë, salcë e ëmbël dhe i lagësht, krem hudhër dhe bimëve
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

La Carme

(La Carme)

çmim : 18.50 €

  Tuna Tataki me salcë ëmbël dhe të thartë, kopër salmon tartare - gëlqere, karkaleca marinuar, tzatziki me kastravec
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite, molusqeve)

Dock

(La quai)

çmim : 18.00 €

  Gazpacho sezonale, havjar me havajini me qimnon, mozzarellë bualli me pesto rucull, Coppa di Parma, bukë vendi
  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht)

fabrikë lëkurësh

(La Tannerie)

çmim : 19.50 €

  Duck foie gras me Layon, Anjou rillauds, petals proshutë, bruschetta gorgonzola - qershi i zi dhe raspberries chutney
  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Crunchy

(La Crunchy)

çmim : 26.00 €

  Pulë crunchy, tempura karkaleca crisp, fritters lule kungull i njomë, salcë e ëmbël dhe i lagësht, krem hudhër dhe bimëve
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, kikirikë, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

La Carme

(La Carme)

çmim : 31.50 €

  Tuna Tataki me salcë ëmbël dhe të thartë, kopër salmon tartare - gëlqere, karkaleca marinuar, tzatziki me kastravec
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite, molusqeve)

Dock

(La Quai)

çmim : 29.00 €

  Gazpacho sezonale, havjar me havajini me qimnon, mozzarellë bualli me pesto rucull, Coppa di Parma, bukë vendi
  (alergjen: gluten, sojë, qumësht, arra, Mustardë, molusqeve)

fabrikë lëkurësh

(La Tannerie)

çmim : 32.50 €

  Duck foie gras me Layon, Anjou rillauds, petals proshutë, bruschetta gorgonzola - qershi i zi dhe raspberries chutney
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Tempura e karkalecave, gazpacho sezonal, tzatziki me kastravec dhe erëza

(Tempura de crevettes, gaspacho de saison, tzatziki au concombre & aux épices)

çmim : 8.50 €

  (alergjen: gluten, krustaceve, sojë, qumësht, sulfite)

Antananian Tomato Millefeuille - Buffalo Mozzarella, Raketa Pesto, Parmesan Tile

(Millefeuille tomates d’Antan - Mozzarella Buffala, pesto de roquette, tuile au parmesan )

çmim : 9.50 €

  (alergjen: gluten, qumësht, sulfite)

Salmon tartare me kopër, asparagus të kuq, sorbetin e limonit - borzilok

(Tartare de saumon à l’aneth, asperges croustillantes, sorbet citron - basilic)

çmim : 10.50 €

  (alergjen: gluten, peshqit, sojë, qumësht)

Tuna e freskët me mango, quinoa me confite kopër, salcë e virgjër me fruta pasioni

(Fraîcheur de thon à la mangue, quinoa aux fenouils confits, sauce vierge aux fruits de la passion)

çmim : 11.50 €

  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, qumësht, Mustardë)

Fasule gruri shtresore Layon, bukë vendi, chutney qershi e zi dhe raspberries

(Foie gras parfumé au Layon, pain de campagne, chutney cerises noires & framboises )

çmim : 11.90 €

  (alergjen: sulfite)

mbret

(La Caesar)

çmim : 14.90 €

  Mesclun, sukrinë, domate me qershi, vezë, croutons, ashkla parmezash, perime të pjekur në skarë, pule të grirë, salcë cezari, fara kungull
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, qumësht, Mustardë, sulfite)

Pak Itali

(La Little Italy)

çmim : 15.50 €

  Mesclun, domate qershi, domate, Buffalo mozzarella, Coppa di Parma, artichokes në vaj ulliri, pesto raketë, ashkla parmesan, arra pisha
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, arra, farat e susamit, sulfite)

Freski

(La Fraîcheur)

çmim : 16.90 €

  Quinoa me kopër karamele, domate qershi, tartare salmon me kopër, prawns marinuar, asparagus crisp, kastravec tzatziki
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, peshqit, kikirikë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

rezervë

(La Réserve)

çmim : 16.50 €

  Petë e Rajs, tempura karkaleca, lakër soje, bizele gastronomike, jastëk choi, karrota, mango, sweetmeats, salcë e ëmbël dhe e thartuar pineapple
  (alergjen: gluten, krustaceve, sojë, sulfite)

Toka

(La Terroir)

çmim : 17.50 €

  Mesclun, domate qershi, Anjou rillauds, foie gras duck me Layon, croutons, bruschetta gorgonzola - qershi i zi dhe raspberries chutney, petals proshutë
  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, sulfite)

Tabaka viçi i pjekur në skarë • Pays de la Loire • ENV. 200G, krem i hudhrave dhe bimëve, patate të skuqura shtëpi

(Onglet de boeuf grillé • Pays de la Loire • ENV. 200G, crème ail & fines herbes, frites maison )

çmim : 17.50 €

  (alergjen: vezë, qumësht, selino, Mustardë)

Entrecôte • Pays de Loire • ENV. 300g, salcë béarnaise, patate të skuqura shtëpi

(Entrecôte • Pays de Loire • ENV. 300G, sauce béarnaise, frites maison)

çmim : 20.50 €

  (alergjen: vezë, qumësht, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Mish viçi rezervë • ENV. 170G, patate të skuqura shtëpi

(Tartare de boeuf de la Réserve • ENV. 170G, frites maison)

çmim : 15.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, qumësht, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Brinjë e mishit • frëngjisht • ENV. 500g, salcë gorgonzola, patate të skuqura shtëpi

(Côte de boeuf • Français • ENV. 500G, sauce gorgonzola, frites maison)

çmim : 24.90 €

  (alergjen: qumësht)

Trumzë karamelizuar derri me trumzë, quinoa me limon të ruajtura

(Echine de cochon caramelisée au thym, quinoa aux citrons confits)

çmim : 16.90 €

Fileto italiane të mbushur me pulë me perime të pjekur në skarë millefeuille

(Filet de poulet farci à l’italienne, millefeuille aux légumes grillés)

çmim : 18.50 €

Medalion vjollcë, lëng i fortë i urtë, risot me patate me herbs

(Médaillon de veau, jus corsé à la sauge, risotto de pommes de terre aux fines herbes)

çmim : 20.50 €

Kumbulla e pata negra, salcë Salsa salcë Espelette, kërpudha patellxhan, artiçokë të pjekur

(Pluma de pata negra, sauce salsa au piment d’Espelette, mousseline d’aubergines, artichauts rôtis)

çmim : 21.90 €

Viçi viçi italian • ENV. 170G, patate të skuqura shtëpi

(Tartare de boeuf italien • ENV. 170G, frites maison)

çmim : 16.50 €

Burger nga dok

(Burger du quai)

çmim : 16.90 €

  Brioche bukë, salcë gorgonzola, viçi i copëtuar • ENV. 170G, mozzarella, coppa, domate, qepë, patate të skuqura shtëpi
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, selino, farat e susamit, sulfite, molusqeve)

Burger Crunchy

(Burger Crunchy)

çmim : 15.90 €

 
  Bukë Sesame, béarnaise, pule crunchy, cheddar tymosur, qepë, domate, skuqura shtëpi
  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, selino, farat e susamit, sulfite)

Burger i 5-të

(Burger du 5éme)

çmim : 16.50 €

  Bukë Ciabatta, pesto arugula, derri i ëmbëlsuar, mish qengji i gjelbër, chutney qershi i zi - mjedra, qepë, domate, skuqura shtëpi
  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Burger Veriore

(Burger nordique)

çmim : 16.90 €

  Bukë me ngjyrë inat, kastravecë tzatziki, salmon tartare me kopër, arugula, qepë, patate të skuqura shtëpi
  (alergjen: gluten, peshqit, qumësht, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Ton i gjysmë i gatuar në kore fëstëk, salcë agrume, fruta agrume, kopër me sheqer

(Mi-cuit de thon en croûte de pistache, sauce citrus, agrumes, fenouils confits)

çmim : 18.50 €

  (alergjen: vezë, peshqit, qumësht)

Filet de bar, salcë pineapple ëmbël dhe i lagësht, wok e perimeve të freskëta Thai

(Filet de bar, sauce aigre douce à l’ananas, wok de légumes croquants à la thaï)

çmim : 19.50 €

  (alergjen: gluten, peshqit, kikirikë, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite, molusqeve)

Saint-Jacques & prawns à la plancha, salcë e virgjër me fruta pasioni, vanilje mousseline patate e ëmbël

(Saint-jacques & gambas à la plancha, sauce vierge aux fruits de la passion, mousseline de patates douces à la vanille)

çmim : 22.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite, molusqeve)

Peshku i momentit: çmimi i propozuar

(Poisson du moment: prix à l'ardoise)

Sheqeri i djathit nga rajoni ynë

(Ardoise de fromages de notre région)

çmim : 7.90 €

  (alergjen: gluten, qumësht, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Crémet du Quai me fruta pasioni, pineapple pjekur me vanilje

(Crémet du Quai aux fruits de la passion, ananas rôti à la vanille)

çmim : 7.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

Bruschetta Gorgonzola, chutney qershi e zezë - manaferra, petals proshutë

(Bruschetta Gorgonzola, chutney cerises noires - framboises, pétales de jambon)

çmim : 8.50 €

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra)

Fantazma e ëmbël e luleshtrydhe, çokollatë e bardhë e butë, luleshtrydhe xhel - kopër

(Douceur de fraises à la pistache, crémeux chocolat blanc, gel fraises - fenouil)

çmim : 8.00 €

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

Carpaccio frutash, sorbet me limon - borzilok

(Carpaccio de fruits, sorbet citron - basilic)

çmim : 8.00 €

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Deklata Gjithë Çokollata

(Déclinaison Tout Chocolat)

çmim : 8.50 €

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht)

Kafe jonë gustator

(Notre café gourmand)

çmim : 7.90 €

Raspberry rishqyrtohet nga 'La Réserve'

(Framboisier revisité de ‘La Réserve’)

çmim : 8.50 €

Zonja e bardhë

(Dame Blanche)

çmim : 6.90 €

  Krem akullore me vanilje, çokollatë e nxehtë, krem ​​whipped
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

Caramel Liégeois

(Caramel Liégeois)

çmim : 6.90 €

  Krem akullore karamel me gjalpë të kripur, krem ​​akullore vanilje, karamel i kripur i gjalpë, krem ​​whipped
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Kafe e Liqenit

(Café Liégeois)

çmim : 6.90 €

  Kafe akullore, akullore vanilje, kafe e nxehtë, krem ​​whipped
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Çokollatë Liège

(Chocolat Liégeois)

çmim : 6.90 €

  Akullore me çokollatë, akullore me vanilje, çokollatë e nxehtë, krem ​​whipped
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

joshje

(Tentation)

çmim : 7.50 €

  Luleshtrydhe, akullore me vanilje, sorbet e mjedrës, luleshtrydhe të sondazheve të luleshtrydhe, krem whipped
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

kolonel

(Colonel)

çmim : 8.50 €

  Lime sorbet, Vodka
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Angevine

(Angevine)

çmim : 8.50 €

  Cointreau akullore, Cointreau
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, sulfite)

Dardhë mbretërore

(Royale poire)

çmim : 8.50 €

  Dardhë me sorbetin, alkool dardhë
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, sulfite)

Pas tetë

(After-Eight)

çmim : 8.50 €

 
  Mint Ice - Chocolate, Get 27
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, sulfite)

Kupën 1 top

(Coupe 1 boule)

çmim : 2.00 €

  BOURBON VANILLA • LARTË • LARTË • Çokollata e zezë • Çokollata e bardhë • Gjalpë e karmirëve • KAFA • BASHKIMI LEMON • Fruta e pasionit • MINT - Çokollata • LEMON GREEN • Pear • COINTREAU • SPECULOS
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Kupa e 2 topa

(Coupe 2 boules)

çmim : 4.00 €

  BOURBON VANILLA • LARTË • LARTË • Çokollata e zezë • Çokollata e bardhë • Gjalpë e karmirëve • KAFA • BASHKIMI LEMON • Fruta e pasionit • MINT - Çokollata • LEMON GREEN • Pear • COINTREAU • SPECULOS
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

3 balls tas

(Coupe 3 boules)

çmim : 6.00 €

  BOURBON VANILLA • LARTË • LARTË • Çokollata e zezë • Çokollata e bardhë • Gjalpë e karmirëve • KAFA • BASHKIMI LEMON • Fruta e pasionit • MINT - Çokollata • LEMON GREEN • Pear • COINTREAU • SPECULOS
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Tempura karkaleca, sezoni gazpacho, tzatziki me kastravec

(Tempura de crevettes, gaspacho de saison, tzatziki au concombre)

  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë)

Millefeuillle e domate e Antan - buffalo mozzarella, aesto pesto

(Millefeuillle de tomates d’Antan - mozzarella Buffala, pesto de roquette)

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra, sulfite)

Trumzë karamelizuar derri me trumzë, quinoa me limon të ruajtura

(Echine de cochon caramelisée au thym, quinoa aux citrons confits)

  (alergjen: gluten, qumësht, Mustardë, sulfite)

Filet de bar, salcë pineapple ëmbël dhe i lagësht, wok perime crunchy

(Filet de bar, sauce aigre douce à l’ananas, wok de légumes croquants)

  (alergjen: vezë, peshqit, qumësht)

Crémet du Quai me fruta pasioni

(Crémet du Quai aux fruits de la passion)

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra)

Fantazma e ëmbël e luleshtrydhe, çokollatë e bardhë e butë, luleshtrydhe xhel - kopër

(Douceur de fraises à la pistache, crémeux chocolat blanc, gel fraises - fenouil)

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Salmon tartare me kopër, sorbetin e limonit - borzilok

(Tartare de saumon à l’aneth, sorbet citron - basilic)

  (alergjen: peshqit, sulfite)

Duck foie gras me Layon, qershi i zi dhe raspberries chutney

(Foie gras de canard au Layon, chutney cerises noires & framboises)

Medalion vjollcë, lëng i fortë i urtë, risot me patate me herbs

(Médaillon de veau, jus corsé à la sauge, risotto de pommes de terre aux herbes)

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

Saint-Jacques & Gambas à la plancha, salcë e virgjër me fruta pasioni vanilje patate e ëmbël mousseline

(Saint-Jacques & Gambas à la plancha, sauce vierge aux fruits de la passion mousseline de patates douces à la vanille)

  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite, molusqeve)

Deklata Gjithë çokollata

(Déclinaison Tout chocolat)

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra)

Raspberry rishqyrtohet nga 'La Réserve'

(Framboisier revisité de ‘La Réserve’)

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

Sheqeri i djathit nga rajoni ynë

(Ardoise de fromages de notre région)

  (alergjen: gluten, qumësht, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Fillestar / Kursi kryesor ose Kryesore / Ëmbëlsirë

(Entrée / Plat Ou Plat / Dessert)

çmim : 14.50 €

  Formula e ditës shërbehet vetëm për drekë nga e hëna deri të premten. Plani ynë ndryshon çdo ditë.

Ëmbëlsirë për ëmbëlsirë fillestare

(Entrée / Plat / Dessert)

çmim : 18.00 €

  Formula e ditës shërbehet vetëm për drekë nga e hëna deri të premten. Plani ynë ndryshon çdo ditë

Biftek i copëtuar, patate të skuqura shtëpi

(Steak haché, frites maison)

Perime crunchy crunchy pulë

(Poulet crunchy légumes croquants)

Crémet du Quai me karamel të kripur

(Crémet du Quai au caramel beurre salé)

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra, farat e susamit)

Akullore 2 topa për të zgjedhur

(Glace 2 boules au choix)

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Pini zgjedhjen tuaj

(Boisson au choix)

Menuja e ditës

ngjarje

Problemi përkthim?

Create issue

  Kuptimi i ikonave :
      derr
      Halal
      i drejtë
      alkool
      alergjen
      Vegjetarian
      vegan
      defibrillator
      BIO
      i bërë në shtëpi
      lopë
      gluten
      kalë
      .

  Të dhënat e përmbajtura në faqet e internetit të eRESTAURANT NFC pranon asnjë kompani Agjencia Delenate. Për më shumë informacion ju lutemi të konsultoheni me kushtet në faqen tonë www.e-restaurantnfc.com