e-RestaurantNFC

A keni nevojë për më shumë informacion?

  Le Mas des Oliviers
  Rue Moulin de la Rousselière
  44800   Saint-Herblain

  Tel.   +33 2 40 63 92 92

 

  Email:   contact@lemas-desoliviers.fr

  web:   https://www.lemas-desoliviers.fr/

  Rrjete sociale:
 

Të gjitha enët tona janë shtëpi ...

Të gjitha enët tona janë shtëpi

Menuja jonë

Tapas - (nga 3, 6 ose 9. Çmimi për copë) Vetëm në mbrëmje

Menuja jonë: Enët e para

Menuja jonë: Carpaccios sipas dëshirës

Menuja jonë: Klasike

Menuja jonë: Woks dhe makarona

Menuja jonë: Mishra

Menuja jonë: Peshku

Desserts

Desserts

Kupat tona të ngrira

Menuja në 28,50 €

Menyja në 28,50 €: enët e para

Menyja në 28,50 €: enët

Menyja në 28,50 €: Djathë ose ëmbëlsirë

Daly formulat: pjata e parë + ushqimi kryesor + ëmbëlsirë: 16,90 € - pjatë e parë + ushqim kryesor, ose, enëz kryesore + ëmbëlsirë: 14,90 €

Pjatë e parë e sotme

Speciale e sotme

Ëmbëlsirë e sotme

Menuja e Fëmijëve - 9.20 €

Menuja e Fëmijëve: enët

Menuja e Fëmijëve: Desserts

Origjina e mishit

Origjina e mishit

Të gjitha enët tona janë shtëpi

(Tous nos plats sont faits maison)

 
  - Të gjitha enët tona janë bërë në shtëpi, të bëra nga produkte të papërpunuara dhe të freskëta. - Pyesni për çdo alergen që jeni i ndjeshëm, duke shikuar detajet e enëve. - Gjatë përgatitjes së enëve tona ne mund të punojmë në kuzhinë me përbërës alergjikë. Ne ju informojmë se përgatitjet tona mund të përmbajnë gjurmë të pavullnetshme të alergeneve.

Rishtë kallamar me chorizo

(Risotto de calamars / chorizo)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: qumësht, arra)

Kajsi deti tartare / salicorne / luleshtrydhe

(Tartare de dorade / salicorne / fraise)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: peshqit, sojë, farat e susamit, molusqeve)

Viçi Tartar / stil tajlandez

(Tartare de boeuf/façon Thaï)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: vezë, kikirikë, sojë, arra, selino, Mustardë, farat e susamit)

Peshku Gaspacho / përtypje

(Gaspacho de poissons / croustille)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: sojë, molusqeve)

Foie gras / chutney kajsi

(Foie gras/ chutney d’abricot)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, arra)

Kërpudha Langoustine / pelte limoni

(Croustille de langoustine / gelée de citron)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë)

Snack ton / susam

(Thon snacké / sésame)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: peshqit, sojë, farat e susamit)

Viçi italian

(Bœuf à l’italienne)

çmim : 2.80 €

Mish viçi / pecorino / tartufi burger

(Burger de bœuf /pecorino / truffe)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Foie gras gjysmë të ruajtura

(Foie gras mi-cuit)

çmim : 13.50 €

  Me chutney kajsi dhe kek me xhenxhefil
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht)

Salmon corolla

(Corolle de saumon)

çmim : 9.50 €

  Mango tartare, avocados, qepë të kuqe, xhenxhefil lime espuma
  (alergjen: peshqit, sojë, qumësht, arra)

Tournedos të qebapëve

(Tournedos de langoustines)

çmim : 14.50 €

  Shkundi limoni limoni, carpaccio panxhar dhe mozzarella, uthull i ngrohtë i karkasave
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht)

Mish me shije të Italisë

(Bœuf aux saveurs d’Italie)

çmim : 10.50 €

  Scarmoza dhe mortadella croquettes, patëllxhan i skuqur Fava dhe domate
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra, selino)

Meli-melo e supions dhe prawns

(Méli-mélo de supions et gambas)

çmim : 10.50 €

  Piquillos mbushur, avokado, qepë të kuqe dhe koriandër Coulis Crustacean
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, peshqit, qumësht, arra, Mustardë)

Carpaccio Nantais *

(Carpaccio Nantais*)

çmim : 15.90 €

  Nantais kurë dhe arrë pishe, chews. * Carpaccios përbëhet nga viçi i papërpunuar me një shërbim të vetëm të patate të skuqura në shtëpi të prodhuara në shtëpi dhe një përzierje e fidaneve të rinj
  (alergjen: gluten, kikirikë, qumësht, Mustardë)

Venecia Carpaccio *

(Carpaccio Vénitien *)

çmim : 15.90 €

  Gorgonzola, dardha, dardha mustarde, arugula, confit domate. * Carpaccios përbëhet nga viçi i papërpunuar me një shërbim të vetëm të patate të skuqura në shtëpi të prodhuara në shtëpi dhe një përzierje e fidaneve të rinj
  (alergjen: gluten, kikirikë, qumësht, Mustardë)

Carpaccio me greke *

(Carpaccio à la Grecque*)

çmim : 15.90 €

  Kastravec, feta, pesto. * Carpaccios përbëhet nga viçi i papërpunuar me një shërbim të vetëm të patate të skuqura në shtëpi të prodhuara në shtëpi dhe një përzierje e fidaneve të rinj
  (alergjen: gluten, kikirikë, qumësht)

Carpaccio Monsieur Seguin *

(Carpaccio Monsieur Seguin*)

çmim : 15.90 €

  Djathë dhie të copëtuar, arra të thyer. * Carpaccios përbëhet nga viçi i papërpunuar me një shërbim të vetëm të patate të skuqura në shtëpi të prodhuara në shtëpi dhe një përzierje e fidaneve të rinj
  (alergjen: gluten, kikirikë, qumësht, arra)

Carpaccio në Provençale *

(Carpaccio à la Provençale*)

çmim : 15.90 €

  Domate të ëmbla, tapenade, ullinj të zinj. * Carpaccios përbëhet nga viçi i papërpunuar me një shërbim të vetëm të patate të skuqura në shtëpi të prodhuara në shtëpi dhe një përzierje e fidaneve të rinj
  (alergjen: gluten, kikirikë)

Carpaccio italiane *

(Carpaccio à l’Italienne*)

çmim : 15.90 €

  Parmesan, pesto dhe domate me sheqer. * Carpaccios përbëhet nga viçi i papërpunuar me një shërbim të vetëm të patate të skuqura në shtëpi të prodhuara në shtëpi dhe një përzierje e fidaneve të rinj
  (alergjen: gluten, kikirikë, qumësht)

Vibe VBF viçi "Classic"

(Tartare de boeuf VBF "Classique")

çmim : 16.90 €

  Patate të skuqura shtëpi, salcë mesclun
  (alergjen: vezë, kikirikë)

VBF "tartar" Thai "viçi"

(Tartare de boeuf VBF "Thaï")

çmim : 16.90 €

  Patate të skuqura shtëpiake ose wok perime
  (alergjen: krustaceve, vezë, peshqit, kikirikë, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, molusqeve)

Viçi i gjedhit Udhëtimi i rrumbullakët

(Tartare de boeuf Aller-retour)

çmim : 16.90 €

  Gorgonzola, domate dhe basil, patate të skuqura shtëpi, sallatë mesclun
  (alergjen: vezë, kikirikë, qumësht)

Kajsi deti tartare, salicornes

(Tartare de dorade, salicornes)

çmim : 18.50 €

  Luleshtrydhe dhe Yuzu, wok perime
  (alergjen: peshqit, sojë, farat e susamit)

Sallatë Ceasar

(Salade Caesar)

çmim : 15.00 €

  Pulë e ëmbël, avokado, croutons, capers, grejpfrut, domate qershi
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, Mustardë)

Rrota e karavidheve

(Lobster Roll)

çmim : 18.50 €

  Gjysma karavidhe, salcë koktej dhe tartar avokado
  (alergjen: krustaceve)

Salads aziatike të freskëta

(Salades fraîcheur asiatique)

çmim : 16.50 €

  -Soja zemra e gicës palme gourmands kokosit espuma -Trévise, zemra e romaine, fasule e gjelbër, vaj i sesamit i pjekur në skarë, xhel wasabi - petë Soba me speca dhe patëllxhan Teriyaki salcë I shoqëruar me prawns, avokado dhe ton
  (alergjen: krustaceve, peshqit, sojë, arra, farat e susamit)

Wok e perimeve

(Wok de légumes)

çmim : 17.90 €

  Pure Soba me çaj jeshil, Gambas dhe pule
  (alergjen: gluten, krustaceve, sojë, qumësht, farat e susamit)

Pilaf me lëng mishi me flavors jugore

(Risotto crémeux aux saveurs du sud )

çmim : 21.00 €

  Kallamar, chorizo, emulsioni i kripës së detit shafran
  (alergjen: gluten)

Ndaj herët

(Tarte primeur )

çmim : 13.50 €

  Komposto domate pineapple, mousseline bizele, xhel me brumë xhenxhefil, turshi i papërpunuar dhe gatuar
  (alergjen: gluten, vezë)

Brinjë e mishit (350g)

(Côte de boeuf (350g))

çmim : 23.50 €

  Patate të skuqura shtëpi me salcë Béarnaise

Hamburger i Mas

(Hamburger du Mas )

çmim : 17.90 €

  Bukë domate, pecorino me zhardhok këpurdhash, pesto, viçi dhe pastrami
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht)

Deklinimi i hamburgerit

(Déclinaison de burger)

çmim : 18.50 €

  Shpejtësia e foie gras të zier me raspberries, vezë vathë pule frais, pesto pecorino viçi, pastrami dhe mustardë.
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, Mustardë)

Gjoksin e gjirit të shtëpisë "Soulard"

(Magret de canard de la maison « Soulard »)

çmim : 19.50 €

  Gnocchi me patate, foie gras, chorizo, artichokes dhe asparagus
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë)

Ëmbëlsira e zemrës

(Ris de veau de cœur)

çmim : 25.00 €

  Nektarinat dhe gjalpi i tymosur, petë Udon inaka, uthull Artichoke Elderberry
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht)

Mish viçi me Mibrasa

(Filet de bœuf au Mibrasa)

çmim : 25.00 €

  Tartare Thai, tacos zhardhok këpurdhash, perime parboiled
  (alergjen: gluten)

Pig pluma

(Pluma de cochon)

çmim : 21.50 €

  Kallamar me pesto, fasule Azuki me domate, churros butë, coulis au vert.

Medalion i peshqve të pjekur

(Médaillon de lotte rôtie )

çmim : 23.50 €

  Midhje fritto, prawns, pilaf me lëng i butë me bizele, Emulsioni i fumet.
  (alergjen: gluten, krustaceve, peshqit, qumësht, molusqeve)

Salmon gjysmë i gatuar

(Saumon mi-cuit )

çmim : 19.50 €

  Honey Yuzu, artichoke dhe karamele me mjaltë biskotë Biskota me majdanoz
  (alergjen: gluten, peshqit)

Fileto deti me salicornia

(Filet de dorade aux salicornes )

çmim : 18.50 €

  Jelly e domate ujë detit, perime mini
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, qumësht)

Karavidhe nga Atlantiku

(Homard de l’atlantique )

çmim : 25.00 €

  Tortellini me emulsion të gjelbër, të vajit të ullirit, perime të reja sezonale
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë)

Tuna gjysmë-gatuar rostiçeri a la plancha

(Thon mi-cuit snacké à la plancha)

çmim : 19.50 €

  Raspberry freskët, karamelizuar shalqi Leeks rinj pelte, lëng mishi
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, sojë, qumësht)

Përzgjedhja e djathrave

(Sélection de fromages)

çmim : 7.50 €

  Lakër të rinj provansal

Pak, shumë, me pasion

(Un peu beaucoup passionnément)

çmim : 8.50 €

  Ganache çokollatë e errët dhe rrush pa fara e zezë Çokollata e bardhë, freskët Gianduja, sorbet e boronicës
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra)

Ashtu si një limon,

(Comme un citron, )

çmim : 9.00 €

  Diplomati Yuzu dhe konfeti i saj limoni me basil, tartlet bajame, gëlqere të butë, vaj ulliri limon sorbet
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra)

Omeletë norvegjeze për të ndarë

(Omelette norvégienne à partager)

çmim : 17.00 €

  Strawberry Mojito, lime sorbet, akullore me nenexhik Me madeleine, limon coulis lulushtrydhe, Flambée au rhum
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Ashtu si një lule luleshtrydhe

(Comme une fleur de fraisier)

çmim : 9.00 €

  Luleshtrydhe krem, ganache montuar çokollatë e bardhë Qumësht me çaj të zi dhe manaferrat e kuq, meringa, lulushtrydhe sorbet
  (alergjen: vezë, qumësht)

Kokosit

(La Noix de coco)

çmim : 9.00 €

  Çokollatë e guaskë dhe çokollatë e errët, kokosit me krunde Crispy çokollatë e bardhë e limonit Akullore dhe sifoni i kokosit vanilje
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra)

Buqetë me mjedër

(Le bouquet de framboise)

çmim : 8.50 €

  Mousse mascarpone dhe mjedër të freskët me spumë Espuma dhe çokollatë të errët, akullore me kos
  (alergjen: gluten, qumësht, arra)

Nënshkrimi ynë

(Notre signature)

çmim : 12.00 €

  Mangaro Plantacion Çokollatë Crème dhe Mango Confit, Passion, Shortbread Kakao dhe Nougatine, Crane, karamele Curry, ekzotike Sorbet
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Zemra me çokollatë me gëzof rrjedh

(Moelleux chocolat coeur coulant)

çmim : 8.50 €

  (15min) Nougatine me patate të skuqura kakao Akullore me vanilje
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra)

Kafe / Çaj / Infuzion Gourmet

(Café/Thé/Infusion gourmand)

çmim : 8.90 €

Cofee Irlandeze

(Irish Cofee)

çmim : 8.90 €

Simfoninë e sorbets

(Symphonie de sorbets)

çmim : 8.00 €

  (alergjen: qumësht, arra)

Filxhan i pëlqyeshëm

(Coupe façon Bounty)

çmim : 8.00 €

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra)

Kupa e freskët

(Coupe Fraicheur)

çmim : 8.00 €

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Shkurtim i ëmbël i verës

(Coupe douceur d’été)

çmim : 8.00 €

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Pas tetë kupës

(Coupe after eight)

çmim : 8.00 €

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Prerja e frutave të pyllit

(Coupe fruits des bois)

çmim : 8.00 €

  (alergjen: gluten)

Mish me shije të Italisë

(Bœuf aux saveurs d’Italie )

  Scarmoza dhe mortadella croque, patellxhan i skuqur, fasule dhe domate
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra, selino)

Listëza ekzotike e salmonit

(Chartreuse de saumon à l’exotique)

  Carpaccio me krem mente, brioche me pure limoni
  (alergjen: peshqit)

Ingot e foie gras me mjedër

(Lingot de foie gras à la framboise)

  Pailletine me Akènes
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit)

Meli-melo e supions dhe prawns

(Méli-mélo de supions et gambas)

  Piquillos mbushur, avokado, qepë të kuqe dhe koriandër Coulis Crustacean
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, peshqit, qumësht, arra, farat e susamit)

Turne Cod me asparagus dhe gëlqere

(Tournedos de cabillaud aux asperges et citron vert)

  Canistrelli me pure limoni, gjalpë me pine dhe gjalpë mustarde
  (alergjen: peshqit)

Tuna gjysmë-gatuar rostiçeri në një pjatalarëse

(Thon mi-cuit snacké à la plancha)

  Raspberry freskët, karamelizuar shalqi Leeks rinj pelte, lëng mishi
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, sojë, qumësht)

Shije "Black Angus" viçi

(Paleron de bœuf « Black Angus »)

  Lëng me vaj zhardhokësh, si taco, pecorino Molla dhe kërpudha, karota të reja me parboiled

Gjoksin e gjirit të shtëpisë "Soulard"

(Magret de canard de la maison « Soulard »)

  Gnocchi me patate, foie gras, chorizo Artichokes dhe asparagus
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht)

Djathë të ndryshme, fidaneve të rinj

(Assortiment de fromages, jeunes pousses)

  (alergjen: kikirikë, qumësht)

Pak, shumë, me pasion

(Un peu beaucoup passionnément)

  çokollatë e errët dhe ganache blackcurrant Çokollatë e bardhë, freskët Gianduja, sorbet e boronicës
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra)

Ashtu si një limon

(Comme un citron)

  Diplomë Yuzu dhe confit limon me basil, tartlet bajame, gëlqere të butë, vaj ulliri dhe sorbetin e limonit
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra)

Ashtu si një lule lulushtrydhe,

(Comme une fleur de fraisier, )

  luleshtrydhe krem, ganache montuar çokollatë të bardhë, qumësht çaj të zi dhe manaferrat, meringue, sorbet luleshtrydhe
  (alergjen: vezë, qumësht)

Buzë luledielli

(Bouquet de framboise)

  Mousse Mascarpone dhe mjedër të freskët, Espuma lychee dhe shell çokollatë të errët, akullore kos
  (alergjen: gluten, qumësht, arra)

Pranimi i ditës - 6.40 €

(Entrée du jour - 6.40 €)

çmim : 6.40 €

Dish e ditës - 12.50 €

(Plat du jour - 12.50 €)

çmim : 12.50 €

Ëmbëlsirë e ditës - 6.40 €

(Dessert du jour - 6.40 €)

çmim : 6.40 €

Trilogji i burgereve të mishit

(Trilogie de burgers de viande de boeuf)

  Qarku dhe ketchup
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra, farat e susamit)

Medalion i cod

(Médaillon de cabillaud)

  Arra me pisha, pilaf me lëng mishi me perime
  (alergjen: peshqit)

Moelleux me çokollatë, akullore me vanilje

(Moelleux au chocolat, glace vanille)

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht)

Tartare me luleshtrydhe dhe mollë, akullore kos

(Tartare de fraises et pommes, glace yaourt)

  (alergjen: vezë, qumësht)

Origjina e mishit:

(Origine des Viandes :)

  - Origjina e mishit - Carpaccios: Francë - Brinjë e viçit: Irlandë - Pjesë të viçit: Irlandë - Tartarë: Francë - Abanico: Spanjë - Ëmbëlsirat e verës: Franca - fileto Faux: Francë - Magret: Francë

Menuja e ditës

ngjarje

Problemi përkthim?

Create issue

  Kuptimi i ikonave :
      Halal
      i drejtë
      alkool
      alergjen
      Vegjetarian
      vegan
      defibrillator
      BIO
      i bërë në shtëpi
      lopë
      gluten
      kalë
      .
      Mund të përmbajë produkte të ngrira
      derr

  Të dhënat e përmbajtura në faqet e internetit të eRESTAURANT NFC pranon asnjë kompani Agjencia Delenate. Për më shumë informacion ju lutemi të konsultoheni me kushtet në faqen tonë www.e-restaurantnfc.com

  Për të prenotuar një tryezë


Klikoni për të konfirmuar

  Për të prenotuar një tryezë

Kthehu tek faqja kryesore

  Për të marrë një urdhër
Dëshiron ta anulosh?

Dëshiron ta konsultosh?

  Për të marrë një urdhër


po nuk

  Për të marrë një urdhër
Rregull i ri?