e-RestaurantNFC

A keni nevojë për më shumë informacion?

  Le Cambronne
  6 rue de l'Héronnière
  44000   Nantes

  Tel.   +33 2 40 47 36 42

 

  Email:   contact@lecambronne-bistrotchic.fr

  web:   https://www.lecambronne-bistrotchic.fr/

  Rrjete sociale:
 

Të gjitha enët tona janë shtëpi ...

Të gjitha enët tona janë shtëpi

Menuja jonë

Tapasat tona: Nga 3, 6 ose 9. Çmimi për copë

Menuja: Dushja jonë e parë

Menuja: Carpaccios tona

Menuja: Klasike tona

Menuja: Enët

Menuja: Peshqit

Menuja: Woks tona dhe makarona

Ëmbëlsirat dhe shijimet tona

Ëmbëlsirat dhe shijimet tona

Kupat tona të ngrira

Menu Cambronne

Pjatë e parë + ushqim kryesor + ëmbëlsirë: 29,50 € / pjatë e parë + pishinë kryesore, ose, pishinë kryesore + ëmbëlsirë: 25,50 €

Menuja Cambronne: Enët e para

Menuja Cambronne: enët

Menuja e Cambronne: Desserts

Menuja e Tregut: E hëna deri të premten, vetëm drekë, përveç festave.

Menuja e Tregut: pjatë e parë Daly

Menuja e Tregut: pjatë Daly

Menuja e Tregut: ëmbëlsirë ditore

Menyja për të vegjlit 9,50 €

Menyja për të vegjlit: enët

Menuja për të vegjlit: Desserts

Menuja për të vegjlit: Pijet

Origjina e mishit

Origjina e mishit

Të gjitha enët tona janë shtëpi

(Tous nos plats sont faits maison)

 
  - Të gjitha enët tona janë bërë në shtëpi, të bëra nga produkte të papërpunuara dhe të freskëta. - Pyesni për çdo alergen që jeni i ndjeshëm, duke shikuar detajet e enëve. - Gjatë përgatitjes së enëve tona ne mund të punojmë në kuzhinë me përbërës alergjikë. Ne ju informojmë se përgatitjet tona mund të përmbajnë gjurmë të pavullnetshme të alergeneve.

Djathë djathi me gjalpë me lëng frutash / Comté 18 muaj / nga frais

(Croque jambon truffe/comté 18 mois/fromage frais)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: gluten, qumësht)

Salcë kërpudhe viçi / shiitake / porcini

(Bœuf/shiitakés/sauce aux cèpes)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: qumësht)

Lëvore / butterut / dardhë

(Saint Jacques/butternut/poire)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: kikirikë, qumësht, molusqeve)

Sallatë me fletë votimi / barishte

(Ballotine de volaille/sauce aux herbes)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: gluten, kikirikë, sojë, qumësht, farat e susamit)

Susam dhe fëstëk / avokado / qumësht ton

(Thon sésame et pistache/avocat/lait de tire)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: gluten, peshqit, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

Mini Burger / viçi / coleslaw

(Mini burger/bœuf/coleslaw)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: gluten, vezë)

Tartare bar / chives / perlat e limonit

(Tartare de bar/ciboulette/perle de citron)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: peshqit)

Gras petë / kondicioner mandarinash / Gingerbread

(Foie gras/condiment mandarine/pain d’épices)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht)

Oyster / mollë gjyshe / selino

(Huître/pomme granny/céleri)

çmim : 2.80 €

  (alergjen: selino, molusqeve)

Brembëlsirat dhe shandanët,

(Ris de veau et Saint Jacques,)

çmim : 14.50 €

  Brembëlsira prej mishi të viçit të trasha, skelat e thekur me gëlqere, dardhë dhe butterut
  (alergjen: gluten, krustaceve, qumësht)

Foie gras gjysëm të ruajtur,

(Foie gras mi-cuit,)

çmim : 14.00 €

  Fiq të pjekur me rozmarinë dhe koprën, xhenxhefil
  (alergjen: gluten, vezë)

Kërmijtë dhe kërpudhat e porcini

(Escargots et cèpes,)

çmim : 12.50 €

  Kërmijtë dhe kërpudhat pan-sharë me majdanoz, proshutë Colonnata, pelte balsamike të bardhë
  (alergjen: gluten, kikirikë, qumësht, selino, molusqeve)

Ton,

(Le Thon,)

çmim : 11.50 €

  Ton rostiçeri fistike dhe susami, avokado të marinuar, fruta ekzotike dhe emulsion qumësht tigri
  (alergjen: gluten, peshqit, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

Poultry,

(La Volaille,)

çmim : 9.50 €

  Fletëvotimi i pulave me barishte dhe koppa, vezë quell, marmelatë shiitake, foie gras cromesquis
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, farat e susamit)

1 pjatë e dytë e ofruar

(1 seconde assiette offerte)

Carpaccio Nantais *

(Carpaccio Nantais*)

çmim : 14.90 €

  Pesto, prifti i Nantes dhe arrë e pishave, thërret
  (alergjen: gluten, qumësht, arra)

Carpaccio Monsieur Seguin *

(Carpaccio Monsieur Seguin*)

çmim : 14.90 €

  Pesto, djathi i dhjamosur i dhisë, plasariti, mesclun
  (alergjen: gluten, qumësht, arra)

Carpaccio italiane *

(Carpaccio à l’Italienne*)

çmim : 14.90 €

  Pesto, parmesan, dhe confit domate, mesclun
  (alergjen: gluten, qumësht, arra)

Thai Carpaccio *

(Carpaccio Thaï*)

çmim : 14.90 €

  Pesto, chutney pineapple, susam i pjekur, xhenxhefil ëmbëlsuar
  (alergjen: gluten, arra, farat e susamit)

* Carpaccios përbëhet nga viçi i papërpunuar dhe patate të skuqura shtëpi të freskëta

(*Les carpaccios sont composés de viande de boeuf crue et accompagnés de frites fraîches maison )

  (alergjen: arra)

Të gjitha tartaret tona janë të përgatitur para jush, në lehtësinë tuaj

(Tous nos tartares sont préparés devant vous, à votre convenance)

Viçi Thai tartare,

(Tartare de bœuf à la thaï, )

çmim : 17.00 €

  Korianderi, xhenxhefil, sojë dhe vaj susam, patate të skuqura në shtëpi, sallatë mesclun
  (alergjen: gluten, sojë, farat e susamit)

Italian tartare me thikë,

(Tartare de boeuf italien au couteau,)

çmim : 16.90 €

  Djathë parmesan, confit domate, patate të skuqura shtëpi, salcë mesclun
  (alergjen: qumësht)

Tartare bar deti

(Tartare de bar aux huîtres)

çmim : 21.00 €

  Ostra, qepë e kuqe, qepa, wok perimesh
  (alergjen: peshqit, sojë, farat e susamit)

Sallatë Ceasar

(Salade Caesar)

çmim : 15.50 €

  Pule të freskët, domate qershi, kaper, avokado, grejpfrut dhe sallatë romake
  (alergjen: gluten, peshqit, qumësht)

Hamburger vegjetarian,

(Hamburger végétarien, )

çmim : 14.50 €

 
  Buka e susamit, biftek quinoa me limon të ëmbëlsuar, ketchup japonez, avokado dhe kallamishte
  (alergjen: vezë, kikirikë, sojë, qumësht, farat e susamit)

Burger du Cambronne,

(Hamburger du Cambronne,)

çmim : 17.90 €

  Buka e susamit, viçi, shishkat me borzilokun, avokadon, sallatën me rome dhe qarkun e Wasabi
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, farat e susamit)

Brinjë e mishit,

(Côte de boeuf,)

çmim : 23.50 €

  Patate të skuqura shtëpi me salcë béarnaise
  (alergjen: gluten, vezë)

Brembëlsirat prej mishi të viçit

(Ris de veau braisé,)

çmim : 25.50 €

  Mjaltë dhe rozmarinë, polenta, lakër romanesco dhe sifon misri
  (alergjen: gluten, kikirikë, qumësht, sulfite)

Pritini viçi,

(Le boeuf,)

çmim : 25.50 €

  Dukesha mollë, shkallëzimi i foie gras, shiitakes, lëng i zi hudhër
  (alergjen: gluten, sulfite)

Iberian Lomillo i pjekur në skarë,

(Lomillo Ibérique grillé, )

çmim : 19.50 €

  Safani Arancini, i pjekur me koporizo, fasule dhe kopër të marinuar
  (alergjen: gluten, kikirikë, qumësht, molusqeve)

Pëllumbi i gjysmë i "Mesquer"

(Demi pigeon de « Mesquer »)

çmim : 22.50 €

  Në temperaturë të ulët, mini mollë të pjekur, foie gras cromesquis, Shiitakes dhe patëllxhani
  (alergjen: gluten, kikirikë)

Bar,

(Le Bar,)

çmim : 21.50 €

  Bar në temperaturë të ulët dhe zhavorr, maki butternut dhe quinoa, emulsion gëlqereje
  (alergjen: gluten, peshqit, kikirikë, qumësht)

Tuna gjysmë e gatuar në bukë susami dhe nori,

(Thon mi-cuit en chapelure de sésame et nori,)

çmim : 19.50 €

  Kunguj spageti dhe shiitake, fruta ekzotike, lakër romanesco, emulsion spec spec Sichuan
  (alergjen: gluten, peshqit, sojë, qumësht, farat e susamit)

Lotte në temperaturë të ulët,

(Lotte en basse température,)

çmim : 23.50 €

  Muslin Butternut, rizotto selino, mollë gjyshe, prawns të skuqura
  (alergjen: gluten, krustaceve, qumësht)

Saint Pierre,

(Saint Pierre,)

çmim : 24.00 €

  Veshjet e Shën Pjetrit, emulsioni i qumështit të bajames, gështenjat e ëmbëlsuara dhe muslini, artichoke i Jeruzalemit dhe koppa
  (alergjen: peshqit, qumësht)

Karavidhe Roll,

(Lobster Roll,)

çmim : 19.50 €

  Brioche bukë, gjysmë karavidhe, mollë, avokado, salcë koktej dhe patate të skuqura shtëpiake
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, kikirikë)

Wok e prawns dhe pulave

(Wok de gambas et poulet)

çmim : 17.50 €

  Petë Soba me çaj jeshil, perime të crunchy
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, kikirikë, sojë)

Coquillettes risotto me truffle

(Coquillettes façon risotto à la truffe)

çmim : 19.50 €

  Tjegull Osau Iraty, vezë e përsosur, proshutë e truffled dhe emulsion truffle
  (alergjen: vezë, kikirikë, qumësht)

Risotto e Shën Zhakut

(Risotto de Saint Jacques)

çmim : 23.00 €

  Fishekë të skuqur, rizotto, emulsion truffle, shiitakes dhe karrota për fëmijë
  (alergjen: kikirikë, qumësht, molusqeve)

Përzgjedhja e mjeshtrit tonë të djathit

(Sélection de notre maître fromager)

çmim : 8.50 €

  Lakër të rinj provansal
  (alergjen: kikirikë, qumësht)

Simfonia e sorbets *,

(Symphonie de sorbets *,)

çmim : 8.50 €

  Hibiscus Bergamot, kokrra të kuqe dhe sorbja e mollës, limoni i butë dhe tartari i frutave * Sorbets shtëpi dhe akullore
  (alergjen: vezë)

Stil Piña baba,

(Piña façon baba,)

çmim : 9.00 €

  Baba rum, diplomat vanilje, marmelatë portokalli, Siphon Piha colada dhe akullore me vanilje *
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Zemra me çokollatë që rrjedh (10min),

(Moelleux chocolat coeur coulant (10min),)

çmim : 9.00 €

  Nougatine me kakao dhe akullore vanilje
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht)

Kub çokollate,

(Cube chocolat, )

çmim : 9.00 €

  Chocolateokollatë me qumësht krem, marmelatë mango, mousse dhe akullore Dulcey *, qumësht i infektuar me çaj agrume
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Swarm,

(L’Essaim,)

çmim : 9.00 €

  Sfera e shkumës së mjaltit, marmelatë e ananasit, pantallona të shkurtra diamanti, pineapple Victoria, akullore me mjaltë *
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Limoni ra nga pema e tij,

(Citron tombé de son arbre,)

çmim : 9.00 €

  Marmelatë Bergamot, sifon dhe limon krem, hibiscus sorbet dhe bergamot *
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Brioche dolli franceze (për të ndarë)

(Brioche façon pain perdu, (à partager) )

çmim : 17.00 €

  Komposto dardhe dhe kasis, karabel dhe sorbet kajsi *
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht)

Kafe Gourmet

(Café gourmand)

çmim : 8.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Cofee Irlandeze

(Irish Cofee)

çmim : 9.00 €

 
  (alergjen: vezë, qumësht)

Kupa e Bretonit:

(Coupe Bretonne :)

çmim : 8.00 €

  3 topa me mollë sorbë *, grogë, bretoni i shkurtra dhe gjalpi i kripur karamel coulis * Sorbets dhe akullore të bëra shtëpi
  (alergjen: gluten, qumësht, arra)

Kupa e byrekut me limon:

(Coupe tarte au citron :)

çmim : 8.00 €

  1 topth me sorbet limoni *, 2 topa sorbe hibiscus bergamot *, lëng limoni kremoz, meringë * Sorbets dhe akullore të bëra shtëpi
  (alergjen: qumësht)

Kupa e kolonelit

(Coupe Colonel)

çmim : 8.00 €

  3 lugë sorbet të verdha limoni * dhe vodka * sorbets shtëpiake dhe akullore
  (alergjen: vezë, qumësht, selino)

Kupa e mjaltit:

(Coupe Miel :)

çmim : 8.00 €

  2 topa akullore me mjaltë *, marmelatë pineapple Victoria, 1 top akullore vanilje *, kokoshka * Sorbets dhe akullore të bëra shtëpi
  (alergjen: qumësht)

Zgjedhja juaj e formulës: Pjatë e parë + pishinë kryesore + Ëmbëlsirë: 29,50 € / Pjatë e parë + Pishë kryesore, ose, Çaj kryesore + ëmbëlsirë: 25,50 €

(Votre formule au choix : Entrée + plat + dessert : 29,50 € / Entrée + plat, ou, plat + dessert : 25,50 €)

Ton,

(Le Thon,)

  Ton rostiçeri fistike dhe susami / avokado e marinuar / fruta ekzotike / Emulsioni i qumështit tigër
  (alergjen: gluten, peshqit, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

Foie gras si një nugat (Supp 2 €),

(Foie gras comme un nougat (Supp 2€),)

  Kondicioner mandarina / Gingerbread dhe piper opaline nga Timut
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra)

Poultry,

(La Volaille,)

  Fletëvotimi i shpendëve me barishte dhe coppa / Vezë quail / marmelatë Shiitake / Foie gras cromesquis
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, farat e susamit)

mish lope

(Le Bœuf)

  Palaton viçi Angus i Zi në skarë / Salcë Porcini / Patate Darphin / Mini shiitake dhe Osso Iraty churros
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht)

Gjysmë duck gjiri nga "Alain François"

(Demi magret de canard de chez « Alain François »)

  Në dy mënyra: pan-skuqur dhe i freskët / karrota Mousseline me portokall / kerubil tuberose me kikirikë, kondicioner portokalli
  (alergjen: gluten, kikirikë, qumësht)

Bar,

(Le Bar,)

  Bar në temperaturë të ulët dhe zhavorr / Maki me butternut dhe quinoa / Emulsion limoni
  (alergjen: gluten, peshqit, kikirikë, qumësht)

Limoni ra nga pema e tij,

(Citron tombé de son arbre,)

  Marmelatë Bergamot / Siphon dhe Lemon Creamy / Hibiscus dhe Bergamot Sorbet *
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Swarm,

(L’Essaim,)

  Sfera e Sferës së Mjaltit / Marmelatë Pineapple / Shkurtër Diamanti / Pineapple Victoria / Akullore Mjaltë *
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Apple,

(La Pomme,)

  Gjalpë i kripur Diplomat i karamelit / Granny Apple Brunoise dhe kopër / Apple Donut / Apple Sorbet * dhe Grog
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra)

Konsultoni propozimin, ose stafin.

(Consulter l’ardoise, ou le personnel.)

  Pjata e parë + pishina kryesore + ëmbëlsirë: 17,50 € - pjatë e parë + ushqim kryesor, ose, enëz kryesore + ëmbëlsirë: 14,90 € - Çaj kryesor + kafe gustator: 17,50 €

Konsultoni propozimin, ose stafin.

(Consulter l’ardoise, ou le personnel.)

  Pjata e parë + pishina kryesore + ëmbëlsirë: 17,50 € - pjatë e parë + ushqim kryesor, ose, enëz kryesore + ëmbëlsirë: 14,90 € - Çaj kryesor + kafe gustator: 17,50 €

Konsultoni propozimin, ose stafin.

(Consulter l’ardoise, ou le personnel.)

  Pjata e parë + pishina kryesore + ëmbëlsirë: 17,50 € - pjatë e parë + ushqim kryesor, ose, enëz kryesore + ëmbëlsirë: 14,90 € - Çaj kryesor + kafe gustator: 17,50 €

Trilogji i hamburgerëve,

(Trilogie de hamburgers,)

  Biftek, djathë, domate dhe patate të skuqura shtëpi

Ankandi i peshkut të pjekur,

(Poisson de la criée rôti,)

  Muslin sezonal

Çokollatë me fonde

(Fondant au chocolat)

Simfoni Sorbets

(Symphonie de sorbets)

Pije: Coke, lëng frutash, limonadë, shurup uji

(Boissons : Coca, jus de fruits, limonade, sirop à l’eau)

Origjina e mishit:

(Origine des viandes :)

  - Origjina e mishit - Carpaccios: raundi i banesave, Franca Fileto e viçit: Holanda Brinjë e viçit: Irlandë Gjiri i pulave: Franca Tartarë: Aubrac, Francë Ëmbëlsira e verës: Franca Gjiri i ducks: Challans (Francë) Veza: Franca

Menuja e ditës

ngjarje

Problemi përkthim?

Create issue

  Kuptimi i ikonave :
      Halal
      i drejtë
      alkool
      alergjen
      Vegjetarian
      vegan
      defibrillator
      BIO
      i bërë në shtëpi
      lopë
      gluten
      kalë
      .
      Mund të përmbajë produkte të ngrira
      derr

  Të dhënat e përmbajtura në faqet e internetit të eRESTAURANT NFC pranon asnjë kompani Agjencia Delenate. Për më shumë informacion ju lutemi të konsultoheni me kushtet në faqen tonë www.e-restaurantnfc.com