e-RestaurantNFC

A keni nevojë për më shumë informacion?

  Restaurant La Réserve
  Boulevard Henri Arnauld
  5ème étage - Théatre le quai
  49100   Angers

  Tel.   +33 2 41 87 85 80

 

  Email:   contact@lareserveangers.fr

  web:   https://www.lareserveangers.fr/

  pagesa:
         

  Rrjete sociale:
 

shtëpi

La Réserve - Restorant në Angers

Tapas për të ndarë

Slate - 2 pers. -

Tabaka - 4 pers. -

Enët e para

Nisësi

Sallatat

Sallatat

Enët

Mish

Burgers & Club

Peshku

Desserts

Ëmbëlsirat

Gota e ngrirë

Gota alkoolike

Parfum i zgjedhjes suaj

Menutë

Dock menu në 28.00 €: Starter e zgjedhjes suaj

Dock menu në 28,00 €: pjatë e zgjedhjes suaj

Dock menu në 28.00 €: ëmbëlsirë sipas dëshirës tuaj

Menuja e zbulimit në 35.00 €: Hyrja sipas zgjedhjes suaj

Zbulimi i menysë në 35.00 €: Enët e zgjedhjes suaj

Zbulimi i menysë në 35.00 €: Ëmbëlsirë për të zgjedhur

Menuja e zbulimit në 35.00 €: djathë me lustër nga rajoni ynë

Arka e ditës 14.50 €

Arka e ditës në 18.00 €

Dietë pa gluten

Dietë pa gluten: pjatë e parë (Disa pjatë e parë mund të përshtaten si një pjatë)

Dietë pa gluten: Sallatë

Dietë pa gluten: enët

Gluten free diet: Garnishes - Garnishes mund të kombinohen për të formuar një pjatë -

Gluten free diet: Sauces

Dietë pa gluten: Delikate

Menuja e Fëmijëve

Menuja e Fëmijëve në 9.00 €: Dish e zgjedhjes suaj

Menuja e Fëmijëve në 9.00 €: ëmbëlsirë sipas dëshirës tuaj

Menuja e Fëmijëve në 9.00 €: Pijet e zgjedhjes suaj

Dieta vegjetariane (Pa mish / pa peshk) - Këto propozime nuk janë të përshtatshme për dietat VEGAN -

Dieta vegjetariane: Fillestarët

Dieta vegjetariane: Sallata

Dieta vegjetariane: Enët

Dieta vegjetariane: Garniturat - Topat mund të kombinohen për të formuar një pjatë -

Dieta vegjetariane: Salcat

Dieta vegjetariane: Delikatesat

La Réserve - Restorant në Angers

(La Réserve – Restaurant à Angers)

  La Réserve - restorant në Angers, një ftesë e vërtetë për kënaqësi, restoranti la rezervë ofron një meny sezonale ku të prodhojnë produkte të freskëta, enët e pllakave, tapas për të ndarë dhe pasion për verë bashkëjetojnë. Ejani ta zbuloni këtë çati të pazakontë, përballë kështjellës së Angers, ku koha është e pezulluar për një kllapë gustative. I gjithë skuadra ju mirëpret për një pushim të këndshëm gjatë gjithë ditës për të zbuluar gastronominë e Angevinit.

Crunchy

(La Crunchy)

çmim : 17.00 €

  Pule krokante, rosë krokante, cromesquis e krem anjou, krem barishte të imët dhe salcë burger
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, sojë, qumësht, selino, Mustardë, sulfite)

La Carme

(La Carme)

çmim : 18.00 €

  Rilleta peshku, humus qiqra & petulla të freskëta, tempura karkalecash, salmon i tymosur, salcë teriyaki
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, peshqit, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite, molusqeve)

Fabrikë lëkurësh

(La Tannerie)

çmim : 19.00 €

  Duck foie gras me Layon, kërpudha majdanozi, Anjou rillauds, bruschetta dardhe - Sainte Maure de Tourraine, tost
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Crunchy

(La Crunchy)

çmim : 29.00 €

  Pule krokante, rosë krokante, cromesquis e krem anjou, krem barishte të imët dhe salcë burger
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, sulfite)

La Carme

(La Carme)

çmim : 30.00 €

  Rilleta peshku, humus qiqra & petulla të freskëta, tempura karkalecash, salmon i tymosur, salcë teriyaki
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, peshqit, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite, molusqeve)

Fabrikë lëkurësh

(La Tannerie)

çmim : 35.00 €

  Duck foie gras me Layon, kërpudha majdanozi, Anjou rillauds, bruschetta dardhe - Sainte Maure de Tourraine, tost
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Velouté kërpudhash, vezë perfekte, krem hudhre dhe bimë të freskëta

(Velouté de champignons, oeuf parfait, crème ail & fines herbes fraîches)

çmim : 7.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, sulfite)

Salmon i tymosur me fije, turshi klementine, xhel mandarine, humus i qiqrës

(Saumon fumé à la ficelle, pickels de clémentines, gel mandarine, houmous de pois chiches)

çmim : 9.50 €

  (alergjen: peshqit, farat e susamit, sulfite)

Crémeux d'Anjou i pjekur me shurup panje, patate të skuqura proshute, bukë të thekur me arra

(Crémeux d’Anjou rôti au sirop d’érable, chips de lard, pain toasté aux noix)

çmim : 8.90 €

  (alergjen: gluten, qumësht, arra, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Foie gras të aromatizuara me Layon, chutney dardhe, xhel kakao, brioche nga Paumard Bakery

(Foie gras parfumé au Layon, chutney de poires, gel cacao, brioche de la Boulangerie Paumard)

çmim : 12.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Cezari

(La Caesar)

çmim : 14.90 €

  Mesclun, marule ajsberg, domate, vezë, croutons, asfalt parmixhano, pulë krokante, qepë të kuqe, salcë Cezari, fara kungulli
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, qumësht, Mustardë, sulfite)

Rezervë

(La Réserve)

çmim : 15.50 €

  Petë kineze, zgjedhje jastëkësh, perime krokante, klementinat e zhurmshme, susam, marule ajsberg, tempura karkaleca, salcë Teriyaki
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, peshqit, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite, molusqeve)

Toka

(La Terroir)

çmim : 16.90 €

  Mesclun, domate, rillauds, kërpudha majdanoz, croutons, foie gras rosë në Layon, bukë të thekur me arra, vinaigrette me vaj arre
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, arra, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

The Ligny

(La Ligny)

çmim : 16.90 €

  Mesclun, domate, rosë crispy, bruschetta dardhe - Sainte Maure de Tourraine, gjoks rosash të thata, krem shurup panje
  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Skedë viçi në skarë • Frëngjisht • Përafër. 200G, salcë Bleu d'Auvergne, patate të skuqura

(Onglet de boeuf grillé • Français • ENV. 200G, sauce au bleu d’Auvergne, frites maison)

çmim : 17.90 €

  (alergjen: qumësht)

Entrecote • Paguan De Loire • ENV. 300G, salcë berarnase, patate të skuqura shtëpiake

(Entrecôte • Pays de Loire • ENV. 300G, sauce béarnaise, frites maison)

çmim : 22.50 €

  (alergjen: vezë, qumësht, sulfite)

Brinjë viçi • Frëngjisht • Përafër. 500G, salcë Anjou Rouge, pure patatesh kremoze me qepë

(Côte de boeuf • Français • ENV. 500G, sauce Anjou Rouge, écrasé oncteux de pommes de terre aux oignons)

çmim : 24.50 €

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, selino, Mustardë, sulfite)

Duck i freskët me rrush të thatë, lëng musht me dardha, parsnips të pjekur dhe karota të buta

(Croustillant de canard aux raisins, jus cidré aux poires, panais rôtis & carottes fondantes)

çmim : 18.50 €

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, sulfite, molusqeve)

Stili i batanijes konfit mishi i viçit, shkërmoqja e sinapit, patatet e shtypura kremoze me qepë

(Veau confit façon blanquette, crumble à la moutarde, écrasé onctueux de pommes de terre aux oignons)

çmim : 17.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, selino, Mustardë, sulfite)

Fileto viçi në temperaturë të ulët, salcë e kuqe Anjou, kërpudha kremoze, perime të stinës

(Filet de boeuf en basse température, sauce Anjou rouge, crémeux de champignons, légumes de saison)

çmim : 21.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, selino, Mustardë, sulfite)

Tepë qengji me lajthi të copëtuara, jus me katër erëza, turshi perimesh, humus qiqra

(Carré d’agneau aux éclats de noisettes, jus aux quatre épices, pickels de légumes, houmous de pois chiches)

çmim : 22.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Rezervuari Viçi Tartar • ENV. 170G, patate të skuqura në shtëpi

(Tartare de boeuf de la Réserve • ENV. 170G, frites maison)

çmim : 15.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Tartare viçi Carmes me foie gras dhe vaj tartufi • APPROX. 170G, patate të skuqura në shtëpi

(Tartare de boeuf des Carmes au foie gras & huile truffée • ENV. 170G, frites maison)

çmim : 18.90 €

  (alergjen: gluten, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Burger brishtë

(Burger Crunchy)

çmim : 16.50 €

 
  Bukë artizanale me susam, barishte, mish pule të freskët, kedër të tymosur, qepë, domate, patate të skuqura shtëpiake
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Burger doke

(Burger du quuai)

çmim : 17.50 €

  Bukë drithërash, salcë Bleu d'Auvergne, morbier, viçi i grirë • APPROX. 170G, gji i tymosur, domate, qepë, patate të skuqura
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht)

Klubi Gourmet i Pykës

(Club gourmet de la cale)

çmim : 17.00 €

  Sanduiç me arra, gjalpë mustardë, kanal, marule ajsberg, konfite rosash, qepë, domate, patate të skuqura
  (alergjen: gluten, qumësht, arra, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Salmon i marinuar me kore susami, salcë Teriyaki, wok perimesh dhe petë kineze

(Saumon mariné en crôute de sésame, sauce Teriyaki, wok de légumes & nouilles chinoises)

çmim : 19.90 €

  (alergjen: gluten, sojë, farat e susamit, sulfite)

Fileto levrek i pjekur, emulsion marinadë, tagliatelle karrote me salicornia

(Filet de bar rôti, émulsion marinière, tagliatelles de carottes à la salicorne)

çmim : 22.50 €

  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, sojë, qumësht, selino, Mustardë, sulfite)

Fiston një la plancha, patate të skuqura proshutë, stil karabara karamele hikërror

(Saint-jacques à la plancha, chips de lard, crozets au sarrasin façon carbonara)

çmim : 23.90 €

  (alergjen: gluten, peshqit, qumësht)

Peshku i momentit - .mimi i propozoj

(Poisson du moment - Prix à l'ardoise)

Sheqeri i djathit nga rajoni ynë

(Ardoise de fromages de notre région)

çmim : 8.50 €

  (alergjen: gluten, qumësht, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Crémeux d'Anjou i pjekur me shurup panje, patate të skuqura proshute, bukë të thekur me arra

(Crémeux d’Anjou rôti au sirop d’érable, chips de lard, pain toasté aux noix)

çmim : 8.90 €

  (alergjen: gluten, qumësht, arra, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Crémet du Quai, krem fëstëk, qershi të ëmbëlsuar

(Crémet du Quai, crémeux à la pistache, griottes confites)

çmim : 7.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra, farat e susamit)

Brioche me erëza nga Paumard Bakery, dardha të zhurmshme në Anjou të kuqe, akullore kos

(Brioche aux épices de la Boulangerie Paumard, poires pochées à l’Anjou rouge, glace yaourt)

çmim : 8.00 €

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Kafe Irlandeze rishikuar, shurup i nxehtë i uiski

(Irish Coffee revisité, sirop chaud au Whisky)

çmim : 7.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Variacioni i çokollatës La Réserve - lajthitë

(Déclinaison de La Réserve chocolat - noisettes)

çmim : 8.50 €

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

Kafe jonë gustator

(Notre café gourmand)

çmim : 8.00 €

Zonja e bardhë

(Dame Blanche)

çmim : 6.90 €

  Krem akullore me vanilje, çokollatë e nxehtë, krem ​​whipped
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

Caramel Liégeois

(Caramel Liégeois)

çmim : 6.90 €

  Krem akullore karamel me gjalpë të kripur, krem ​​akullore vanilje, karamel i kripur i gjalpë, krem ​​whipped
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Kafe e Liqenit

(Café Liégeois)

çmim : 6.90 €

  Kafe akullore, akullore vanilje, kafe e nxehtë, krem ​​whipped
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Çokollatë Liège

(Chocolat Liégeois)

çmim : 6.90 €

  Akullore me çokollatë, akullore me vanilje, çokollatë e nxehtë, krem ​​whipped
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

Tundimi

(Tentation)

çmim : 7.90 €

  Akullore kos Saint-Malo, sherbet mjedre, akullore amarena, qershi të ëmbëlsuar dhe krem pana.
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

kolonel

(Colonel)

çmim : 8.50 €

 
  Lime sorbet, Vodka
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, sulfite)

Angevine

(Angevine)

çmim : 8.50 €

  Cointreau akullore, Cointreau
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, sulfite)

Mint - Pastille

(Menthe - Pastille)

çmim : 8.50 €

  Mint Sorbet - Pastille, Mint - Pastille
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Dardhë mbretërore

(Royale poire)

çmim : 8.50 €

  Dardhë me sorbetin, alkool dardhë
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, sulfite)

Pas tetë

(After-Eight)

çmim : 8.50 €

 
  Mint Ice - Chocolate, Get 27
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, sulfite)

Kupa 1 top

(Coupe 1 boule)

çmim : 2.00 €

  BOURBON VANILLA • STRAWBERRY • MJEDR CH • ÇOKOLLATI I ERT • • COKOLATI I BARDH •
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Kupa 2 topa

(Coupe 2 boules)

çmim : 4.00 €

  BOURBON VANILLA • STRAWBERRY • MJEDR • • ÇOKOLAT D E errët • Çokollatë e Bardhë • KARAMEL I KALPUAR T B GJELBS • KAFE • FRUTA E PASIONIT • Nenexhik - Pasta • Limon • Dardhë • COINTREAU • AMARENA • YOGURT E SHENJT SHENJTT
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Tas 3 topa

(Coupe 3 boules)

çmim : 6.00 €

  BOURBON VANILLA • STRAWBERRY • MJEDR • • ÇOKOLAT D E errët • Çokollatë e Bardhë • KARAMEL I KALPUAR T B GJELBS • KAFE • FRUTA E PASIONIT • Nenexhik - Pasta • Limon • Dardhë • COINTREAU • AMARENA • YOGURT E SHENJT SHENJTT
  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Velouté kërpudhash, vezë perfekte, croutons, hudhër dhe krem i imët barishte

(Velouté de champignons, oeuf parfait, croûtons, crème ail & fines herbes)

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, sulfite)

Crémeux d'Anjou i pjekur me shurup panje, patate të skuqura proshute, bukë të thekur me arra

(Crémeux d’Anjou rôti au sirop d’érable, chips de lard, pain toasté aux noix)

  (alergjen: gluten, qumësht, arra, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Stili i batanijes konfit mishi i viçit, thërrmimi i sinapit, pure PDT me qepë

(Veau confit façon blanquette, crumble à la moutarde, écrasé onctueux de PDT aux oignons)

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, selino, Mustardë, sulfite)

Salmon i marinuar në kore susami, salcë Teriyaki, wok perimesh & petë kineze

(Saumon mariné en croûte de sésame, sauce Teriyaki, wok de légumes & nouilles chinoises)

  (alergjen: gluten, sojë, farat e susamit, sulfite)

Crémet du Quai, krem fëstëk, qershi të ëmbëlsuar

(Crémet du Quai, crémeux à la pistache, griottes confites)

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra, farat e susamit)

Brioche me erëza nga Bakery Paumard, dardha të zhurmshme në Anjou Rouge, akullore kos nga Saint-Malo

(Brioche aux épices de la Boulangerie Paumard, poires pochées à l’Anjou Rouge, glace yaourt de Saint-Malo)

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Salmon i tymosur me fije, turshi klementine, xhel mandarine, humus i qiqrës

(Saumon fumé à la ficelle, pickels de clémentines, gel mandarine, houmous de pois chiches)

  (alergjen: peshqit, farat e susamit, sulfite)

Duck foie gras me Layon, chutney dardhe, xhel kakao, brioche nga furra e Paumard

(Foie gras de canard au Layon, chutney de poires, gel cacao, brioche de la boulangerie Paumard)

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Fileto viçi në temperaturë të ulët, salcë e kuqe Anjou, kërpudha kremoze, perime të stinës

(Filet de boeuf en basse température, sauce Anjou rouge, crémeux champignons, légumes de saison)

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, selino, Mustardë, sulfite)

Fiston à la plancha, patate të skuqura proshutë, kroza hikërror stil karbonara

(Saint-Jacques à la plancha, chips de lard, crozets au sarrasin façon carbonara)

  (alergjen: gluten, peshqit, qumësht)

Ndryshimi i rezervës së çokollatës - lajthitë

(Déclinaison de la Réserve chocolat - noisettes)

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

Kafe Irlandeze e rishikuar, shurup Uiski

(Irish Coffee revisité, sirop au Whisky)

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit)

Sheqeri i djathit nga rajoni ynë

(Ardoise de fromages de notre région)

  (alergjen: gluten, qumësht, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Fillestar / Kursi kryesor ose Kryesore / Ëmbëlsirë

(Entrée / Plat Ou Plat / Dessert)

çmim : 14.50 €

  Formula e ditës shërbehet vetëm për drekë nga e hëna deri të premten. Plani ynë ndryshon çdo ditë.

Ëmbëlsirë për ëmbëlsirë fillestare

(Entrée / Plat / Dessert)

çmim : 18.00 €

  Formula e ditës shërbehet vetëm për drekë nga e hëna deri të premten. Plani ynë ndryshon çdo ditë

Salmon i tymosur me fije, turshi klementine, xhel mandarine, humus i qiqrës

(Saumon fumé à la ficelle, pickels de clémentines, gel mandarine, houmous de pois chiches)

çmim : 9.50 €

  (alergjen: peshqit, farat e susamit, sulfite)

Vezë e përsosur, kërpudha majdanozi, gjoks rosash të tharë në shtëpi

(Oeuf parfait, champignons persillés, magret de canard seché maison)

çmim : 7.90 €

Cezari

(La Caesar)

çmim : 13.50 €

 
  Mesclun, marule ajsberg, domate, vezë e zier fort, asfaltë parmixhano, qepë të kuqe, vaj ulliri, fara kungulli
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, qumësht, Mustardë, sulfite)

Toka

(La Terroir)

çmim : 15.50 €

 
  Mesclun, domate, rillauds, kërpudha majdanozi, gjoks i tharë në shtëpi, foie gra rosë me layon, vinaigretë me vaj arre
  (alergjen: vezë, qumësht, arra, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Skedë viçi në skarë • Frëngjisht • Përafër. 200G, patate të skuqura në shtëpi

(Onglet de bœuf grillé • Français • ENV. 200G, frites maison)

çmim : 17.90 €

 
  (alergjen: qumësht)

Mish viçi me brinjë • Pays de Loire • rreth 300g, patate të skuqura shtëpi

(Entrecôte • Pays de Loire • ENV. 300G, frites maison)

çmim : 22.50 €

 
  (alergjen: vezë, qumësht, sulfite)

Tartar i papërgatitur • rreth 170G, patate të skuqura shtëpi

(Tartare de bœuf non préparé • ENV. 170G, frites maison)

çmim : 15.90 €

 
  (alergjen: arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Brinjë viçi • Frëngjisht • Përafër. 500G, pure patatesh me qepë

(Côte de boeuf • Français • ENV. 500G, écrasé oncteux de pommes de terre aux oignons)

çmim : 24.50 €

  (alergjen: vezë, sojë, qumësht, selino, Mustardë, sulfite)

Raft qengji me copa lajthish, perime turshi, humus qiqra

(Carré d’agneau aux éclats de noisettes, pickels de légumes, houmous de pois chiches)

çmim : 22.50 €

  (alergjen: vezë, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Fileto levrek, krem proshute, tagliatelle karrote me salicornia

(Filet de bar, crème de lard, tagliatelles de carottes à la salicorne)

çmim : 22.50 €

  (alergjen: vezë, peshqit, sojë, qumësht, selino, Mustardë, sulfite)

Patate të buta me qepë

(Ecrasé onctueux de pommes de terre aux oignons)

çmim : 2.00 €

 

Skuqura në shtëpi

(Frites maison)

çmim : 2.00 €

 

Garniturë e peshkut të tregut (shih propozoj)

(Garniture du poisson du marché (voir ardoise))

 

Humus qiqra

(Houmous de pois chiche)

çmim : 2.00 €

Tagliatelle karrota dhe salicornia

(Tagliatelles de carottes et salicorne)

çmim : 2.00 €

Salcat: Salcë Béarnaise - Krem proshute - Salcë Burger - Hudhra & krem barishte të imëta

(Sauces : Sauce Béarnaise - Crème de lard - Sauce Burger - Crème ail & fines herbes)

 

Dardhë e pjekur me akullore të kuqe Anjou, St-Malo

(Poire pochée à l’Anjou rouge, glace yaourt St-Malo)

çmim : 5.90 €

 

Kafja me mini ëmbëlsirë (sipas përbërjes)

(Notre café gourmand ( selon composition ))

çmim : 7.90 €

 

Crémet du Quai, krem fëstëk, qershi të ëmbëlsuar

(Crémet du Quai, crémeux à la pistache, griottes confites)

çmim : 7.90 €

  (alergjen: vezë, kikirikë, qumësht, arra, farat e susamit)

Biftek i copëtuar, patate të skuqura shtëpi

(Steak haché, frites maison)

Pule krokante, majdanoz dhe karota te pjekura

(Poulet crunchy, panais & carottes rôtis)

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, Mustardë, sulfite)

Crème du Quai me karamel të kripur me gjalpë

(Crémet du Quai au caramel beurre salé)

  (alergjen: vezë, qumësht)

Akullore 2 topa për të zgjedhur

(Glace 2 boules au choix)

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Pini sipas zgjedhjes tuaj

(Boisson au choix)

  Lëngje, pije të freskëta shtëpiake, Coca Cola, shurup me ujë ose diabolo

Velouté kërpudhash, krem hudhre dhe bimë të freskëta

(Velouté de champignons, crème ail & fines herbes fraîches)

çmim : 6.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, sulfite)

Crémeux d'Anjou i pjekur me shurup panje, bukë e thekur me arra

(Crémeux d’Anjou rôti au sirop d’érable, pain toasté aux noix)

çmim : 7.90 €

  (alergjen: gluten, qumësht, arra, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Cezari

(La Caesar)

çmim : 13.50 €

  Mesclun, sucrines, domate, vezë e zier fort, croutons, asfalt parmixhano, qepë të kuqe, salcë Cezari, fara kungulli
  (alergjen: gluten, vezë, peshqit, qumësht, Mustardë, sulfite)

Rezervë

(La Réserve)

çmim : 13.50 €

  Petë kineze, zgjedhje jastëkësh, perime krokante, klementinat e lëvore, susam, marule ajsberg, xhel mandarine
  (alergjen: gluten, krustaceve, vezë, peshqit, sojë, qumësht, arra, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite, molusqeve)

The Ligny

(La Ligny)

çmim : 15.90 €

  Mesclun, domate, kërpudha majdanozi, croutons, bruschetta Sainte Maure de Tourraine - dardha, vinaigretë vaj arre
  (alergjen: gluten, vezë, qumësht, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Burger veggie

(Burger veggie)

çmim : 15.50 €

  Bukë drithërash, salcë Bleu d'Auvergne, morbier, marule ajsberg, domate, qepë, patate të skuqura

Wok perimesh dhe petë kineze, susam i pjekur në skarë, hudhër dhe krem i mirë me barishte

(Wok de légumes & nouilles chinoises, sésame grillé, crème ail & fines herbes)

çmim : 15.50 €

Rizoto e Crozet me parmixhano, karrota dhe salicornia tagliatelle, emulsion marinadë

(Risotto de Crozets au parmesan, tagliatelles carottes et salicorne, émulsion marinière)

çmim : 15.50 €

Skuqura në shtëpi

(Frites maison)

çmim : 2.00 €

Humus qiqra

(Houmous de pois chiche)

çmim : 2.00 €

Wok perimesh dhe petë kineze

(Wok de légumes et nouilles chinoises)

çmim : 3.00 €

Patate të buta me qepë

(Ecrasé onctueux de pommes de terre aux oignons)

çmim : 2.00 €

Lajkat e ëmbëlsuara dhe karotat që shkrijnë

(Panais confits et carottes fondantes)

çmim : 3.00 €

Salcat: Salcë Bleu d'Auvergne - Krem hudhre dhe barishte - Emulsioni detar - Salca Béarnaise

(Sauces: Sauce Bleu d’Auvergne - Crème ail & fines herbes - Emulsion marinière - Sauce béarnaise)

  (alergjen: gluten, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Slate djathë nga rajoni ynë

(Ardoise de fromages de notre région)

çmim : 8.50 €

  (alergjen: gluten, qumësht, selino, Mustardë, farat e susamit, sulfite)

Rishikohet Crémet du Quai, krem fëstëk, qershi të ëmbëlsuar

(Crémet du Quai revisité, crémeux à la pistache, griottes confites)

çmim : 7.90 €

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, qumësht, arra, farat e susamit)

Brioche me erëza nga Bakery Paumard, dardhë e zhurmshme në Anjou të kuqe, akullore kos

(Brioche aux épices de la Boulangerie Paumard, poire pochée à l’Anjou rouge, glace yaourt)

çmim : 8.00 €

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Kafja irlandeze e rishikuar, shurup i nxehtë i uiski

(Irish coffee revisité, sirop chaud au Whisky)

çmim : 6.50 €

  (alergjen: gluten, vezë, sojë, qumësht, arra, farat e susamit, sulfite)

Kafeja jonë gustator (sipas përbërjes)

(Notre café gourmand (selon composition))

çmim : 7.90 €

Gota të ngrira, gota alkoolike & sorbets - Shih kartën

(Coupes glacées, coupes alcoolisées & sorbets - Voir carte)

  (alergjen: gluten, vezë, kikirikë, sojë, qumësht, arra)

Menuja e ditës

ngjarje

Problemi përkthim?

Create issue

  Kuptimi i ikonave :
      Halal
      i drejtë
      alkool
      alergjen
      Vegjetarian
      vegan
      defibrillator
      BIO
      i bërë në shtëpi
      lopë
      gluten
      kalë
      .
      Mund të përmbajë produkte të ngrira
      derr

  Të dhënat e përmbajtura në faqet e internetit të eRESTAURANT NFC pranon asnjë kompani Agjencia Delenate. Për më shumë informacion ju lutemi të konsultoheni me kushtet në faqen tonë www.e-restaurantnfc.com

  Për të prenotuar një tryezë


Klikoni për të konfirmuar

  Për të prenotuar një tryezë

Kthehu tek faqja kryesore

  Për të marrë një urdhër
Dëshiron ta anulosh?

Dëshiron ta konsultosh?

  Për të marrë një urdhër


po nuk

  Për të marrë një urdhër
Rregull i ri?