eRESTAURANT NFC

A keni nevojë për më shumë informacion?

  LA LOCANDA Gusto Léo
  0
   

  Tel.  

 

  Email:  

  web:  

Menu

appetizers

Kursi i parë

pije

draft

Makarona speciale të freskëta shtëpi me salcë toskan

Sallatë e madhe të gjitha 7,90 €

Kursi i dytë

Pjatat anësore

Ramekins 7,90 €

Sallatë e madhe me djathë

Sallatë e vogël.

Midhjet me spec

(Impepata di cozze)

çmim : 7.90 €

Midhjet dhe mollëzat supë me domate qershi dhe bukë dolli

(Zuppa di cozze e vongole con crostini)

çmim : 9.90 €

Kokteji i karkalecave shërbehet me salcë koktej dhe piper limoni

(Cocktail di Gamberetti con salsa rosa o crema di limone)

çmim : 9.90 €

Carpaccio e salmonit shërbehet me rukola, havjar, lëpushë dhe domate qershi

(Carpaccio di salmone con rughetta, caviale, cipollotti e pomodorini)

çmim : 9.90 €

Cokoli me stracchino dhe proshutë Parma

(Coccoli con stracchino e prosciutto di Parma)

çmim : 8.90 €

Viçi i pjekur, sallata, lëkundja e djathit parmezan, uthull aromatik

(Carpaccio di roast beef)

çmim : 9.90 €

Karpaccio e viçit të kripur të thatë me rukolën dhe djathin parmigan

(Carpaccio di bresaola con rucola e grana)

çmim : 9.90 €

Ylberi i kapëseve

(Arcobaleno di crostini)

çmim : 6.00 €

Roulade e specit të nxehtë me djathë, rukola, arra

(Involtini caldi di speck con formaggio, rucola e noci)

çmim : 7.90 €

Perime të bluara në skarë me djathë të shkrirë

(Composta di verdure grigliate con formaggio fuso)

çmim : 7.50 €

Bruschetta Italiane: Domate në kube të vogla, hudhra, vaj, borzilok

(Bruschetta italiana: pomodoro a cubetti, aglio, olio, basilico)

çmim : 4.50 €

Bruschetta Sorrento: Domate, mocarela, kaperi, anchovies

(Bruschetta sorrentina: Pomodoro, mozzarella, capperi, acciughe)

çmim : 5.60 €

Bruschetta florentine: Rukola, kërpudha, djathë i butë

(Bruschetta fiorentina: rucola, funghi, stracchino)

çmim : 5.60 €

Proshutë dhe pjepër Parma

(Prosciutto di Parma e melone)

çmim : 8.90 €

Shumëllojshmëri të prerjeve të ftohta toskan dhe përziejeni bukën e thekur me topth

(Misto di affettati toscani e crostini)

çmim : 10.90 €

Përzgjedhja e djathit të deleve toskan me mjaltë, arra dhe mustardë

(Selezione di pecorini toscani, miele, noci e mostarda)

çmim : 11.00 €

Verdurine all'olio, prosciutto di Parma e burrata Perimet e ullirit me proshutë dhe burrata Parma

(Antipasto posillipo)

çmim : 10.00 €

Proshutë Parma me mocarela bualli

(Prosciutto di Parma e mozzarella di bufala)

çmim : 11.90 €

Salcë ushqimore deti

(Spaghetti allo scoglio)

çmim : 11.50 €

Spageti me molle dhe domate qershi

(Spaghetti alle vongole veraci)

çmim : 11.50 €

Risotto me ushqim deti

(Risotto alla pescatora)

çmim : 11.50 €

Penne me salcë krem salmon dhe vodka

(Penne in crema di salmone alla vodka)

çmim : 8.90 €

Supë me perime tradicionale me oriz ose pa

(Zuppa di verdure con o senza riso)

çmim : 6.90 €

Supë tradicionale me leeks

(Zuppa di porri)

çmim : 6.90 €

Supë tradicionale me grurë emmer, kale të zezë toskan dhe fasule barlotti

(Zuppa di farro, cavolo nero e fagioli barlotti)

çmim : 6.90 €

Supë me perime tradicionale me bukë brenda

(Ribollita toscana)

çmim : 6.90 €

Supë tradicionale me salcë domatesh dhe bukë brenda

(Pappa al pomodoro)

çmim : 6.90 €

Supë tradicionale me makarona dhe fasule Barlotti

(Pasta e fagioli)

çmim : 6.90 €

Risotto me çikore të kuqe dhe djathë të shkrirë

(Risotto radicchio e scamorza)

çmim : 8.90 €

Risotto me kërpudha porcini

(Risotto ai funghi porcini)

çmim : 9.90 €

Risotto me viç dhe bizele

(Risotto alia fiorentina)

çmim : 9.90 €

Penne me salcën me domate pikante

(Penne all'arrabbiata)

çmim : 6.90 €

Penne alla Medici: Salcë kremi, kërpudha, proshutë

(Penne alla Medici)

çmim : 7.50 €

Shtatë mëkate pene me: Rripa, krem, proshutë, spec djegës, domate, djathë, majdanoz

(Penne ai sette peccati)

çmim : 7.50 €

Spageti me salcën e mishit

(Spaghetti al ragù di carne)

çmim : 7.50 €

Salcë me domate pikante, hudhër, domate qershi, djathë delesh, thërrime bukë

(Spaghetti carrettiera)

çmim : 6.90 €

Salcë veze, djathë delesh, proshutë dhe piper

(Spaghetti carbonara)

çmim : 6.90 €

Spageti me vaj, hudhër, spec djegës

(Spaghetti aglio olio e peperoncino)

çmim : 6.90 €

Spageti me salcën e domates dhe proshutën

(Spaghetti all'amatriciana)

çmim : 6.90 €

1/2 ujë mineral

(1/2 Acqua minerale)

çmim : 1.60 €

3/4 ujë mineral

(3/4 Acqua minerale)

çmim : 2.90 €

Shish Corona - 33cl

(Bottiglia di Corona - 33cl)

çmim : 5.00 €

Shishja e Ceres - 33cl

(Bottiglia di Ceres - 33cl)

çmim : 5.50 €

Peroni i kuq - 1/2 litër

(Peroni red - 1/2 lt)

çmim : 7.00 €

Shishja e Beck - 33cl

(Bottiglia di Beck's - 33cl)

çmim : 4.00 €

Shishja Heineken - 33cl

(Bottiglia di Heineken - 33cl)

çmim : 4.00 €

Shishja Moretti - 66cl

(Bottiglia di Moretti - 66cl)

çmim : 5.00 €

Jchnusa e pa filtruar - 50cl

(Jchnusa non filtrata - 50cl)

çmim : 5.50 €

Tremujori alkool zero

(Tourtel zero alcool)

çmim : 4.00 €

Coca, Fanta, Sprite, Coca zero - 33cl

(Coca, Fanta, Sprite, Coca zero - 33cl)

çmim : 3.00 €

Coca, dritë Coca, Coca zero - 1/2 litra

(Coca, Coca light, Coca zero - 1/2 lt)

çmim : 4.00 €

Caj i ftohte

(The limone / Pesca)

çmim : 3.00 €

Schweppes

(Schweppes)

çmim : 3.00 €

Sode limoni

(Lemon soda)

çmim : 3.90 €

Lëng frutash - 20cl

(Succo di frutta - 20cl)

çmim : 3.50 €

Lëng i freskët portokalli

(Spremuta d'arancia)

çmim : 4.00 €

Sangria - 1/2 Liter

(Sangria - 1/2 Litro)

çmim : 8.50 €

Sangria - 1 Liter

(Sangria - 1 Litro)

çmim : 15.00 €

Aperol spritz

(Aperol spritz)

çmim : 5.00 €

Birrë e vogël - 20cl

(Birra piccola - 20cl)

çmim : 3.00 €

 

Birra e mesme - 40cl

(Birra media - 40cl)

çmim : 5.00 €

 

Kolë e vogël - 20cl

(Coca cola piccola - 20cl)

çmim : 2.60 €

Cola e mesme - 40cl

(Coca cola media - 40cl)

çmim : 4.10 €

Me karkaleca dhe kunguj të njomë në salcën me krem shafran

(Tagliatella gamberetti e zucchini in crema di zafferano)

çmim : 9.90 €

Pacchero me kallamar, arugula dhe djathë delesh

(Pacchero con calamaro rucola e pecorino)

çmim : 10.90 €

Lasagne e pjekur

(Lasagne al forno)

çmim : 8.90 €

Pacchero me patellxhan, domate dhe djathin e deles

(Pacchero alla norma con melanzane, pomodorino e pecorino)

çmim : 9.90 €

Pacchero me borzilok domate dhe djathë të butë

(Pacchero al pomodoro basilico e ricotta)

çmim : 8.50 €

Pici me domate të freskët dhe shumë hudhër

(Pici all'aglione)

çmim : 7.90 €

Pici me djathë dhe piper të zi

(Pici cacio e pepe)

çmim : 7.90 €

Salcë domate, borzilok

(Tagliatelle pomodoro e basilico)

çmim : 7.90 €

Tagliatelle me salcën e mishit

(Tagliatelle bolognese)

çmim : 7.90 €

Salcë domate, krem, kërpudha dhe bizele

(Tagliatelle boscaiola)

çmim : 7.90 €

Salcë fettuccine Alfredo me kërpudha pule dhe krem

(Tagliatelle Alfredo con pollo e funghi)

çmim : 7.90 €

Tortelloni me salcë krem, proshutë të gatuar

(Tortelloni panna e prosciutto)

çmim : 7.90 €

Dumplings në krem truffle

(Gnocchetti in crema di tartufo)

çmim : 8.50 €

Dumplings me salcë borziloku

(Gnocchetti al pesto)

çmim : 8.50 €

Salcë domatesh, mocarela

(Gnocchi sorrentina)

çmim : 7.90 €

Gnocchi me proshutë të tymosur, djathë blu, krem dhe raketë

(Gnocchi alla leo)

çmim : 8.50 €

Gnocchi 4 djathra

(Gnocchi 4 formaggi)

çmim : 8.50 €

Ravioli vegjetarian: Spinaqi dhe djathi i mbushur ravioli me salcë domatesh dhe perime

(Ravioli vegetariani)

çmim : 7.90 €

Spinaq dhe djathë i mbushur ravioli me djathë blu dhe salcë arre

(Ravioli gorgonzola e noci)

çmim : 8.50 €

Spinaq dhe djathë i mbushur ravioli me salcë domate dhe krem

(Ravioli rosé)

çmim : 7.90 €

Patatet e pjekura në thelb ravioli me salcën e mishit toskan

(Tortelli mugellani di patate al ragù toscano)

çmim : 8.50 €

Patatet e pjekura në thelb ravioli me gjalpë dhe urtë

(Tortelli mugellani di patate burro e salvia)

çmim : 8.50 €

Pappardelle me shirita mishi dhe salcë domatesh

(Pappardelle alla chiantigiana)

çmim : 9.90 €

Pappardelle me kërpudha të egra

(Pappardelle ai funghi porcini)

çmim : 9.90 €

Pappardelle me salcë derri të egër

(Pappardelle al ragù di cinghiale)

çmim : 9.90 €

Sallatë me domate dhe mocarela

(Insalata caprese pomodori e mozzarella)

Sallatë, domate, mocarela, rukola, kastravec, qepë, vezë

(Insalata, pomodori, mozz, rucola, cetrioli, cipolla, uovo)

Sallatë, qepë, ton, domate dhe ullinj

(Insalata, cipolle, tonno, pomodori e olive)

Sallatë kazareje të pjekur në skarë

(Grilled chicken casear salad)

  Më e famshme në botë: sallatë e butë, djathë grana, croutons dhe një gji pule e pjekur në skarë e prerë në shirita. E servirim me salcën tipike CAESAR

Sallatë, rukola, proshutë Parma, ullinj, parmesan

(Insalata, rucola, parmigiano, prosc. crudo, olive)

Nicoise (Nicoise)

(Nicoise (Nizzarda))

  Sallata klasike Provencal me sallatë, ton, domate, patate, anchovies, vezë, capers, ullinj të zi.

Sallatë, rukola, karkaleca, pjepër, misër

(Insalata, rucola, gamberetti, melone, mais)

Sallatë, rukola, parmesan, çikore, viçi të kripur të tharë, domate qershi

(Insalata, rucola, parmigiano, radicchio, bresaola, pomodorini)

Sallatë, domate qershi, misër, proshutë, djathë parmixhan

(Insalata, pomodorini, mais, prosciutto cotto)

Sallatë, perime të pjekura në skarë, hudhra, rigani, djathi i deles

(Insalata, verdure grigliate, aglio, origano, pecorino)

Peshk i pjekur në skarë: kallamar, prawns të mbretit, peshk fileto, peshq të prerë dhe sallatë jeshile

(Grigliata mista di pesce: Filetto di pesce, calamaro, seppia, gamberoni e insalata verde)

çmim : 16.00 €

Mikshet e skuqura dhe karkalecat e skuqura me skuqura franceze

(Frittura di calamari * e gamberi con patate fritte)

çmim : 10.00 €

  * ndonjëherë mund të jetë më i çiltër

Mbretërorët e pjekur në skarë me sallatë jeshile *

(Grigliata di gamberoni con insalata verde *)

çmim : 14.00 €

  * ndonjëherë mund të jetë më i çiltër

Prawns au gratin me agrume me sallate jeshile

(Gamberoni gratinati agli agrumi con insalata verde)

çmim : 14.00 €

Arrizat me domate dhe ullinj me sallatë jeshile

(Baccalà alla fiorentina con insalata verde)

çmim : 14.00 €

Biftek viçi të prerë me sallatë rukola dhe djath parmezan me skuqura franceze

(Tagliata di manzo con rucola e parmigiano con patatine fritte)

çmim : 16.00 €

Biftek NY i rripit me kërpudha

(Entrecote di manzo grigliata con funghi)

çmim : 16.00 €

Filet me erëza viçi në kremin e raki me sallatë jeshile

(Filetto picante in crema di brandy con insalata verde)

çmim : 22.00 €

Fileto viçi me krem piper rozë me sallatë jeshile

(Filetto in crema al pepe rosa con insalata verde)

çmim : 22.00 €

Fileto të pjekur në skarë me uthull balsamik dhe sallatë jeshile

(Filetto alla griglia con aceto balsamico e insalata verde)

çmim : 22.00 €

Biftek syth brinjë me sallatë dhe arra

(Bistecca di manzo alla griglia con insalata verde e noci)

çmim : 23.90 €

Biftek T-Bone i servirur me sallatë miksesh dhe domate të pjekura në skarë Shitur sipas peshës 100g 4,50 €

(Bistecca alla fiorentina Servita con insalata mista e pomodoro grigliato a peso 100gr € 4,50)

Shirita, sallam, mish derri me skuqura franceze

(Grigliata di carne mista con patatine fritte)

çmim : 13.50 €

Ziej viçin me piper të zi, patatja dhe polenta

(Peposo con patate e polenta)

çmim : 12.00 €

Derri i egër dhe patatet e ziera, të servuara me polenta

(Spezzatino di cinghiale con patate e polenta)

çmim : 13.90 €

Scaloppini me verë të bardhë shërbehet me sallatë miksi

(Scaloppina al vino bianco con insalata mista)

çmim : 9.90 €

Scaloppini me kërpudha të servuara me sallatë miksi

(Scaloppina ai funghi con insalata mista)

çmim : 9.90 €

Scaloppini Milanaise me skuqura të freskëta *

(Cotoletta alla milanese con patate fritte*)

çmim : 9.90 €

  * ndonjëherë mund të jetë më i çiltër

Proshutë derri të pjekur në skarë me skuqura franceze

(Bistecca di maiale alla griglia con patatine fritte)

çmim : 12.60 €

Trap florentin me fasule

(Trippa alla fiorentina con fagioli)

çmim : 10.90 €

Gjoks pule të pjekur në skarë me perime të pjekura në skarë

(Petto di pollo alla griglia con verdure grigliate)

çmim : 9.90 €

Tavë të pjekur me patate

(Galetto arrosto con patate)

çmim : 9.90 €

Pulë me domate, kërpudha, ullinj dhe sallatë jeshile

(Pollo alla cacciatora con insalata verde)

çmim : 10.00 €

Pritini pule me arugula dhe djath parmezan

(Tagliata di pollo con rucola e grana)

çmim : 11.00 €

Artikuj me vaj, hudhër, ullinj dhe kaper

(Carciofi trifolati con aglio, olio, olive e capperi)

çmim : 5.50 €

Spinaq me hudhër ose limon

(Spinaci aglio/agro)

çmim : 4.50 €

Patëllxhanët e grirë me domate qershi

(Melanzane saltate con pomodorini e olive)

çmim : 5.00 €

Sallata e specave me ullinj dhe kapera ose të grirë në furrë

(Insalata di peperoni con olive e capperi o gratinati al forno)

çmim : 5.00 €

Fasule të bardha me urtë

(Fagioli al fiasco)

çmim : 4.50 €

Fasule të bardha të gatuara në salcën e domates dhe piperin e zi

(Fagioli all'uccelletto)

çmim : 4.50 €

Perime të pjekura në skarë

(Verdure alla griglia)

çmim : 4.50 €

Patatet e pjekura

(Patate arrosto)

çmim : 4.50 €

Skuqura franceze *

(Patate fritte *)

çmim : 4.50 €

  * ndonjëherë mund të jetë më i çiltër

Patëllxhanët / patëllxhanët stili parmesan - Artikuj Gratin me djathë - Spinaq me vezë, djathë dhe krem

(Di melanzane alla parmiagana - Di carciofi gratinati - Di spinaci con uovo, formaggio e panna)

çmim : 7.90 €

Përziejmë sallatën me djathin e deles

(Insalata mista con pecorino)

çmim : 7.50 €

Përziejmë sallatën me djathin parmixhan

(Insalata mista con parmigiano)

çmim : 7.50 €

Përziejmë sallatën me djathin blu

(Insalata mista con gorgonzola)

çmim : 7.50 €

Përziej sallatën

(Insalata mista)

çmim : 4.50 €

Sallate jeshile

(Insalata verde)

çmim : 4.50 €

Menuja e ditës

ngjarje

Problemi përkthim?

Create issue

  Kuptimi i ikonave :
      Halal
      i drejtë
      alkool
      alergjen
      Vegjetarian
      vegan
      defibrillator
      BIO
      i bërë në shtëpi
      lopë
      gluten
      kalë
      .
      Mund të përmbajë produkte të ngrira
      derr

  Të dhënat e përmbajtura në faqet e internetit të eRESTAURANT NFC pranon asnjë kompani Agjencia Delenate. Për më shumë informacion ju lutemi të konsultoheni me kushtet në faqen tonë www.e-restaurantnfc.com

  Për të prenotuar një tryezë


Klikoni për të konfirmuar

  Për të prenotuar një tryezë

Kthehu tek faqja kryesore

  Për të marrë një urdhër
Dëshiron ta anulosh?

Dëshiron ta konsultosh?

  Për të marrë një urdhër


po nuk

  Për të marrë një urdhër
Rregull i ri?